Windows 10 DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN

alioguz1907

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Windows 7 kullanıyorum ve internete dilediğim gibi girebiliyorum ancak Windows 10'a geçtiğimde bilgisayarı ilk açışımda internete sorunsuzca girebiliyorum. Bilgisayarı yeniden başlatıp ya da kapatıp tekrar açınca Google Chrome'da "DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN" hatasını alıyorum. Fakat Skype'ı kullanabiliyorum. DNS değiştirdiğimde bir fark bulunmuyor. Bilgisayarımda wireless adaptörü ile bağlanıyorum. Windows 7'ye geri döndüğümde sorunsuzca internete giriyorum, bu sorun Windows 10'da gerçekleşiyor. Bir anlam veremedim.

Problem sadece Google Chrome'da değil; Edge, Steam, Origin ya da Mağaza gibi bir çok yerde de gerçekleşiyor. Yani internetle bağlantım kesiliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
DNS'i otomatik yapıp deneyin. Sorun düzelirse yazdığınız dns sunucusuyla ilgili olabilir.

upload_2015-8-3_8-23-50.png

Çalıştığım iş yerinde de sürekli oluyor bu, biz modemi ve serveri yeniden başlatıyoruz sorun morun kalmıyor. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
"alioguz1907" isimli hesabımın cevap yazma hakkı elinden alınmış her neyse. Kullandığım aygıt: Asus N14 ve driverı sitesinde bulunan 1.1.3 sürümü şuan tekrar windows 10'u yüklüyorum önerdiğiniz programı deneyeceğim.

Bilgisayara kurdum windows10'u tekrar falan başlattım şuan girebiliyorum ileride bir sıkıntı çıkarsa dediğinizi yapacağım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı