Windows 10 Donma Takılma Problemi

anticor

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Hatay
Daha fazla  
Meslek
UI/UX Designer
Bu windows kadar illet bir işletim sistemi daha ne gördüm ne duydum.

Temiz kurulum yaptığım halde hem fanın olması gerektiğinden çok fazla çalışması, hem anlık 2 saniyeye kadar donmalar, yanıt vermemeleri, stabilite problemleri... Ohoo neler neler.

Sistem kötü olsa anlayacağım da vay arkadaş bu nedir be!
Ne yaptıysam düzelmiyor da. Linux tabanlı sistem kullanıyorum, ne güzel ne donma ne takılma. Ama mecburen windows ta kullanmak zorundayım Adobe (CS-PR-AI-AE) programları yüzünden.

Sistem;
i7 3630QM 6MB L3
2GB GT650M + 2GB 650M SLI
8GB ( 4+4 ) 1600 Mhz RAM
120GB (450MB/s Read-250 MB/s Write) SSD + 1 TB SSHD
FHD IPS Ekran bla bla.

Bu sitemde bile temiz kurulum sonrası, eksik ve eski driver olmadan donma yapan sistemin... Üstelik sorun olmasa bile en fazla 5-6 ayda bir illa format istiyor.

Ne günlere kaldık be...

Biraz sitem amaçlı konu aslında...

Neden windows 7 kullanmıyorsun ?. Çalıştığım televizyon kanalında heryerde windows 10 vardı sorunlardan yakınıyolardır beni çağırma sebepleride buydu tüm bilgisayarları 7 ye cevirdim sorun filan kalmadı.Evdeki bilgisayarımda da 7 yüklü. ssd yok normal hdd 500 gb disk khx 1600 4+4 ram ve gtx 650 ti var 190 fps ile oyun oynuyorum. Dahada bombası amd işlemcili :)

Windows 10 ile kablosuz ekran ve bluetooth kulaklık kullanıyorum sürekli. Bildiğim kadarıyla Windows 7 deskteklemiyor bunları ve lisansım Windows 8 ile Windows 10 destekliyor. Bilgisayara gömülü key Windows 8 yani.

Probleminizin sadece işletim sistemi kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Fanın son hızda çalışması sıcaklıklardan kaynaklı olabilir. Kaldı ki SLI bir sistem kullanıyorsunuz. Bu ekstra sıcaklık demek. Sistem dolu haldeyken ve boştayken sıcaklık değerlerini atarsanız sevinirim.

Probleminizin sadece işletim sistemi kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Fanın son hızda çalışması sıcaklıklardan kaynaklı olabilir. Kaldı ki SLI bir sistem kullanıyorsunuz. Bu ekstra sıcaklık demek. Sistem dolu haldeyken ve boştayken sıcaklık değerlerini atarsanız sevinirim.

Merhaba, bilgisayar saatlerce kapalı olsun. Soğuk şekilde açtıktan 1 dakika sonra fan başlıyor yüksek hızda çalışmaya başlıyor. SLI'yı devre dışı bile bıraksam çalışmaya devam ediyor. Diğer işletim sistemlerinde böyle birşeye denk gelmedim.
Driverları tek tek elle güncelledim hocam. Her formatta öyle yaparım.

Merhaba, bilgisayar saatlerce kapalı olsun. Soğuk şekilde açtıktan 1 dakika sonra fan başlıyor yüksek hızda çalışmaya başlıyor. SLI'yı devre dışı bile bıraksam çalışmaya devam ediyor. Diğer işletim sistemlerinde böyle birşeye denk gelmedim.
Driverları tek tek elle güncelledim hocam. Her formatta öyle yaparım.

Sıcaklıklar boştayken nasıl?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı