Çözüldü Windows 10 dosya ön izlemeleri gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

barinuz

Hectopat
Daha fazla  
Cümleten iyi akşamlar. Windows 10 işletim sistemimde daha bugün yeni karşılaştığım bir sorun var. Sabahtan beri çözümünü arıyorum en sonunda buraya yazmaya karar verdim. Birkaç defa bilgisayarı yeniden başlatmama rağmen çözülmeyen bir sorun bu.

1618167110148.png

Dosyaların önizlemeleri gözükmüyor, yani hepsi bu şekildeler. Sadece video dosyalarında değil jpeg vb. dosyalarda da aynısı geçerli. Eğer çözüm yolunu bilen bir arkadaş varsa yazabilir mi?

Çözüm
Windows + R tuşlarına basıp control.exe folders yazabilir misiniz? Daha sonra Görünüm'e tıklayınız.

Eğer işaretliyse "Her zaman simge göster, küçük resim gösterme" seçeneğinin tikini kaldırır mısınız?

Eki Görüntüle 971262
Onu zaten yapmıştım fakat olmadı. Ama sorun değil çözümünü buldum. Bu Bilgisayar > Gelişmiş Sistem Ayarları > Performans Ayarları kısmından "En İyi Görünüm İçin Ayarla" kısmını işaretledim.
Windows + R tuşlarına basıp control.exe folders yazabilir misiniz? Daha sonra Görünüm'e tıklayınız.

Eğer işaretliyse "Her zaman simge göster, küçük resim gösterme" seçeneğinin tikini kaldırır mısınız?

Eki Görüntüle 971262
Onu zaten yapmıştım fakat olmadı. Ama sorun değil çözümünü buldum. Bu Bilgisayar > Gelişmiş Sistem Ayarları > Performans Ayarları kısmından "En İyi Görünüm İçin Ayarla" kısmını işaretledim.

Çözüm

Geri
Yukarı