Windows 10 dosya yönetimi

ramvedo1.35

Picopat
Dosya karmaşıklığından kurtulmak istiyorum. Genel olarak, örneğin bir program indirdiğim zaman, kurulum dosyaları hangileri, programı çalıştıran dosyalar hangileri, ayırt edemiyorum. Kurulum dosyasını siliyorum diye, programı çalıştıran dosyaları silip taklaya geldiğim çok oldu. Silmesem de olmuyor, özellikle TruckersMP'de çok sıkıntı yaşıyordum torrent ile orijinal ETS 2'nin dosyaları karışıyordu. C diskinin de, 2-3 tane olsa da gereksiz dosyalar barındırması sinirlerimi bozuyor. Sinek küçük ama mide bulandırıyor işte. Az önce torrent oyunlarımı, orijinal oyunlarımı, bahsettiğim gereksiz gördüğüm ne kadar dosya varsa silmeye çalıştım. 2-3 tane kalmıştır belki.
Hata olarak gördüğüm, yaptığım, ayrı klasörleştirme yapmak yerine hepsini direkt program dosyaları kısmına indirmek.
Nokta atışı olarak nasıl tespit edebilirim hangileri silinmeli, silinmemeli? Nasıl bir düzen kurulmalı ve yönetilmeli?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer portable versiyonsa, dosyaadi.exe şeklinde çalıştırma dosyası bulunur. Onun dışında yüklenmesi gerekiyorsa yükledikten sonra kurulum dosyalarını silmenizde herhangi bir sakınca yok.

Kullandığınız uygulamalar farklı dizinlerde farklı data dosyaları tutabilir. Yüklü olan uygulamalarınız için C:\Program Files ve C:\Program Files (x86) klasörlerinde herhangi bir işlem yapmayın. ProgramData ve Appdata klasörlerindeki dosyaları kurcalamayın.

Korsan oyunlarınızla ilgili herhangi bir destek beklemeyin.

Eğer portable versiyonsa, dosyaadi.exe şeklinde çalıştırma dosyası bulunur. Onun dışında yüklenmesi gerekiyorsa yükledikten sonra kurulum dosyalarını silmenizde herhangi bir sakınca yok.

Kullandığınız uygulamalar farklı dizinlerde farklı data dosyaları tutabilir. Yüklü olan uygulamalarınız için C:\Program Files ve C:\Program Files (x86) klasörlerinde herhangi bir işlem yapmayın. ProgramData ve Appdata klasörlerindeki dosyaları kurcalamayın.

Korsan oyunlarınızla ilgili herhangi bir destek beklemeyin.
Söyledikleriniz haricinde ilgili klasör yok ki zaten.

Geri
Yukarı