Windows 10 dosyalarda kilit işareti sorunu

NoHackJustGame

Hectopat
Eski işletim sisteminden yeni işletim sistemine geçtim fakat çoğu dosyam aşağıdaki gibi kilit işaretini aldı çoğu videoyu izledim 2. resimdeki gibi tiki kaldırmaları gerekiyor fakat benimki kilitli ve hiçbir seçenek yapamıyorum bir sürü arşivim aile fotoğraflarım gitti yardımcı olursanız çok sevinirim sağ olun şimdiden.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    15,9 KB · Görüntüleme: 59
  • 2.PNG
    2.PNG
    6,1 KB · Görüntüleme: 60
Bana virüs bulaşmış gibi geldi. Masaüstünde readme tarzında bir dosya oluştu mu ? Fidye virüsleri de bu şekilde çalışıyor genelde.

Fidye isteyen ve özel dosyaları şifreleyen bir virüs. Geçmiş olsun. Halen açılabilir ve değerli bir şey varsa şifrelenmeden bilgisayarın fişini çek.

BitLocker kapattınız mı?
Bitlocker kapalı fakat eski işletim sisteminde veriyi korumak için şifrele yapmıştım fakat ondan sonra düzelmedi ve açamıyorum
Bana virüs bulaşmış gibi geldi. Masaüstünde readme tarzında bir dosya oluştu mu ? Fidye virüsleri de bu şekilde çalışıyor genelde.
Virüs değil sadece işletim sistemi değiştiğinden oldu ben ayarlamıştım sadece kaldırmaya çalışıyorum

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı