Windows 10 dosyalarını başka diske taşımak

Kağan 72

Hectopat
Öncelikle yeni 1TB SSD aldım ve herhangi bir biçimlendirme yapmadım. Ama disk gözüküyor. Diski biçimlendirmem gerekiyor mu? Cdeki Win'i yeni diskime taşımak istiyorum. Flash belleğime yeniden Win alıp, belleğe atıp, oradan da direkt yeni diske atsam herhangi bir sıkıntı olur mu? Ve bu işlem nasıl yapılıyor? Bu işlemden sonra eski disklerimi biçimlendirmeli miyim? PC cahiliyim. Kusura bakmayın. Şimdiden teşekkürler.

Disk klonlama ile yapılıyor ancak tavsiye etmiyorum. Clonezilla diye bir program var bunu bir USB diske Rufus'la bootable yaparak yüklüyor PC'yi onunla açıyorsun vs vs sonuç olarak ben yaptım ancak sonuçtan memnun kalmadım. Çok daha performanslı diske geçmeme rağmen boot süreleri uzadı ve birkaç mavi ekran alınca bastım formatı. Ben Windows 11 taşıdım belki sen Windows 10 taşıyınca sorun çıkmaz bilemem. Başka klon programı kullanan varsa deneyimlerini paylaşsın.

Disk klonlama ile yapılıyor ancak tavsiye etmiyorum. Clonezilla diye bir program var bunu bir USB diske Rufus'la bootable yaparak yüklüyor PC'yi onunla açıyorsun vs vs sonuç olarak ben yaptım ancak sonuçtan memnun kalmadım. Çok daha performanslı diske geçmeme rağmen boot süreleri uzadı ve birkaç mavi ekran alınca bastım formatı. Ben Windows 11 taşıdım belki sen Windows 10 taşıyınca sorun çıkmaz bilemem. Başka klon programı kullanan varsa deneyimlerini paylaşsın.
win 11 i indirebiliyorum zaten galiba. öyle olursa sadece dosya konumunu taşımak kalıyor. komplike işler

Geri
Yukarı