Windows 10 Driver Power State Failure Hatası

mahmutorhan

Femtopat
Bilgisayarım her zorlandığı zaman bu mavi ekran hatasını veriyor oyun oynarken hiçbir zaman vermedi genellikle Photoshop'ta büyük dosyalarda çalışırken veya render alırken bu hatayı alıyorum. Bu hata bilgisayarıma SSD ve 8 GB RAM taktıktan sonra olmaya başladı sorunun sebebini çözemedim acil yardımcı olabilecek biri var mı? Geçen gün Windows 10 RAM testini denedim bilgisayar komple çöktü yeni format attım.

Dediğim gibi servise bir verirsiniz bütçeniz yeterse, farklı bir parçada güç sızması veya güçle ilgili farklı bir sorun vars çözünce düzelebilir dediklerimi yazdım kontrolleri siz yapamıyorsanız bilene verip kontrol ettirmekten başka bir çare yok.
Bilen kişi de para alma derdinde değilse, kolaya kaçıp tamir değil de kolay bir şeyi değiştirmeye giden bir servis ise şansına kalmış artık.

Dediğim gibi servise bir verirsiniz bütçeniz yeterse, farklı bir parçada güç sızması veya güçle ilgili farklı bir sorun vars çözünce düzelebilir dediklerimi yazdım kontrolleri siz yapamıyorsanız bilene verip kontrol ettirmekten başka bir çare yok.
Bilen kişi de para alma derdinde değilse, kolaya kaçıp tamir değil de kolay bir şeyi değiştirmeye giden bir servis ise şansına kalmış artık.

Hocam benim RAM'lerin voltaj değerleri farklı benim taktığım 1.5v sistemin ki 1.35V bundan kaynaklanıyor olmaz mı?

Hocam benzer bir konu benimki ile aynı sorun.

Hocam sorun RAM'de söktüm laptoptan daha önceki gibi zorladım PC'yi 25 tane Chrome sekmesi 6 Photoshop dosyası archichicad AutoCAD falan ne varsa açtım hepsi açıldı sıkıntısız mavi ekranda vermedi. Dediğim gibi bunu taktığım günden beri bu sıkıntı var ben şimdi bu laptopa uygun RAM'i nereden bulurum hocam?

Son düzenleme:
Bende deli gibi mavi ekran alıyordum düne kadar hatta öyleydi ki format esnasında bile mavi ekran almıştım halbu ki sorunu çözdüm çok kısa bir sürede. Adımlar şu şekilde:
1) Kasayı söküp içeriden ekran kartı ile ram söküyoruz.
2) Ram ve Ekran kartında yuvaya soktuğumuz çipsi yapılı (hatta sarı) bölgeyi yumuşak sınav silgisi (mümkünse şu mavilerden) alıp yavaşça sürüyoruz ki üzerindeki o kirler ve zamanla oluşan paslanma vb. olaylar kalksın.
3) (Opsiyonel ama tavsiyemdir): Kasınızın içini iyicene bi temizleyin güçlü bir elektrik süpürgesiyle özellikle o slotların içini unutmayın araya bazen bir şeyler kaçabiliyor siz söküp takarken ve fanları da bi güzel süpürgeyle süpürün o zaten fazla hızlı dönmekten içindeki tüm pisliği fırlatacaktır.
4) Bazen bu hataları bu şekilde hallettikten sonra yine ara sıra oluyor bunun için dosyalarınızı yedekleyip deneyebilirsiniz.
NOT: Statik elektriği de boşaltın derim o da ekstra bir avantaj olur sizin için.

Hocam benim RAM'lerin voltaj değerleri farklı benim taktığım 1.5v sistemin ki 1.35V bundan kaynaklanıyor olmaz mı?
Olabilir, güçle ilgisi var diyorum zaten :) RAM modellerini bilmediğimizden bir şey diyemeyiz orasını sizin anlamınız lazımdı. Genel olarka sorun kaynağını diyorum ben sadece. İnceleme sonrası bulunacak artık RAM voltajı mı, farklı bir güç problemi mi, gerçekten GPU kaynaklı mı diye.

Bende deli gibi mavi ekran alıyordum düne kadar hatta öyleydi ki format esnasında bile mavi ekran almıştım halbu ki sorunu çözdüm çok kısa bir sürede. Adımlar şu şekilde:
1) Kasayı söküp içeriden ekran kartı ile RAM söküyoruz.
2) RAM ve ekran kartında yuvaya soktuğumuz çipsi yapılı (hatta sarı) bölgeyi yumuşak sınav silgisi (mümkünse şu mavilerden) alıp yavaşça sürüyoruz ki üzerindeki o kirler ve zamanla oluşan paslanma vb. olaylar kalksın.
3) (opsiyonel ama tavsiyemdir): Kasınızın içini iyicene bir temizleyin güçlü bir elektrik süpürgesiyle özellikle o slotların içini unutmayın araya bazen bir şeyler kaçabiliyor siz söküp takarken ve fanları da bir güzel süpürgeyle süpürün o zaten fazla hızlı dönmekten içindeki tüm pisliği fırlatacaktır.
4) Bazen bu hataları bu şekilde hallettikten sonra yine ara sıra oluyor bunun için dosyalarınızı yedekleyip deneyebilirsiniz.
Not: Statik elektriği de boşaltın derim o da ekstra bir avantaj olur sizin için.

Hocam eyvallahta laptop olduğu için çok bir işlem yapamıyorum malesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı