Windows 10 EFI Shell Version 2.31 [4.654] Hatası

XKemankes

Hectopat
Daha fazla  
Windows 10 bilgisayarımı açtığımda ''EFI Shell Version 2.31 [4.654]'' diye sarı-siyah bir hata ekranı geliyor. İnternette ki çözümleri denedim fakat bir işe yaramadı.
Hatanın devamı şöyle;

EFI Shell Version 2.31 [4.654]
Current running mode 1.1.2
map
: Cannot find required map name.

Press ESC in 1 seconds to skip startup.snh, any other key to continue.

Shell: (yazı yazma yeri)

'exit' yazınca bios ekranına gidiyor.
'bootx64.efi' kodu bir işe yaramıyor.

Bilgisayarı yeni mi aldınız yoksa bir anda mı oldu? Boot öncelik sırasını kontrol edebilir misiniz? En başa "Windows Boot Manager"i alın.

Yok yeni almadım. Yine bir misafir çocuğu faciası ile kasa yere düştü. Açtığımda bu menü geliyordu.

''Windows Boot Manager'' tam olarak hangi kısımda?

''Windows Boot Manager'' tam olarak hangi kısımda?
Kasa yere düştüyse öncelikle disk bağlantılarını kontrol edin. "Windows Boot Manager", UEFI BIOS ayarlarında "Boot" sekmesinde bulunur. Ayrıca boot menüsü üzerinden de erişebilirsiniz fakat boot menüsü üzerinden sıralamayı değiştiremezsiniz.

Kasa yere düştüyse öncelikle disk bağlantılarını kontrol edin. "Windows Boot Manager", UEFI BIOS ayarlarında "Boot" sekmesinde bulunur. Ayrıca boot menüsü üzerinden de erişebilirsiniz fakat boot menüsü üzerinden sıralamayı değiştiremezsiniz.
Disk bağlantılarını kontrol ettim.

"Windows Boot Manager"i yine bulamadım hocam.
Yarin bios ekranımın ve boot menünün fotoğraflarını atacağım.
.

Hocam bilgisayarcı bir tanıdığım bilgisayarda biosu kurcalayarak bir şeyler yapıyordu, fakat ben tam olarak başında durmadığım için çözümü göremedim. Ama bilgisayar açıldı.

Şimdilik bir sıkıntı yok fakat ben yine de biosun fotoğrafını atacağım. En azından sorunun çözümünü öğreneyim.
.

IMG_20200326_134140.jpg

IMG_20200326_134207.jpg

Son düzenleme:

Geri
Yukarı