Windows 10 Ekim 2020 güncellemesi tahmini ne zaman çıkabilir?

Ne tür sorunlar mevcut?
Birincisi, Minecraft Java Edition'a girip Single Player modunda bir dünyayı açınca yaklaşık 2-5 dakika sonra bir anda lag giriyor ve yaptığım her işlem 2-3 saniye sonra gerçekleşiyor. Sanki 1000 ping varmış gibi. Başta Direwolf20 1.12 ile bu sorunu yaşadım, acaba Badlion Anti-Cheat yüzünden mi oluyor dedim fakat sonradan sadece OptiFine yüklü 1.16.3 ile girip aynı sorunu yaşayınca sorunun sistemden olduğunu düşünmeye başladım. Hatta 1.8.9 sürümünde bile bu sorundan kurtulamadım :(. Hatta sonradan Badlion Client ve Badlion Anti-Cheat'i sistemden tamamen sildim fakat o haliyle bile lag sorunu devam ediyordu.
İkincisi, sistemde 3 adet kullanıcı hesabı var. Red, LumberJack ve Cihat. Red hesabı benim hesabım, LumberJack ve Cihat ise abilerimin hesapları. LumberJack ve Cihat hesaplarına girdikten 1-2 dakika sonra durmadan Xbox Game Bar ekrana geliyor, kapatınca 5-10 saniye sonra tekrar geliyor, yine kapatıyoruz yine geliyor. Bilgisayarı tamamen kullanılamaz hale getiriyor. Geçen gün bir tane abim CS:GO rekabetçi oynamak istedi fakat sürekli bu pencere ekrana geldiği için doğru düzgün oynayamadı, üstüne bir de maçtan atıldı. Bunun da sebebini anladım, Microsoft Store sürekli olarak Xbox Game Bar'ı yeni sürüme geçirmeye çalışıyor ve yüklemeyi bitirip uygulamayı ekrana getiriyor fakat her seferinde aynı sürüm bir daha yüklendiği için sürekli tekrar denemeye çalışıyor. Saçma bir şekilde benim hesabımda böyle bir sorun çıkmıyor.

İnşallah format sonrası bu sorunlar çözülür.

Geri
Yukarı