Windows 10 En Güncel Realtek Sürümü

Hmzy

Hectopat
Merhaba, kullandığım bilgisayarın güncel sürücüleri cihazın sitesinde bulunmuyor sanırım. Benim yüklediğim sürüm Realtek 6.0.1.8496. Fakat şöyle bir problem var ki sırf bu yüzden SoundBlaster uygulamasını kullanamıyorum: Bilgisayarıma Realtek 6.0.1.8496 sürümünü yüklediğim zaman hoparlörden sürekli pat-çat tarzı sesler geliyor ses yükseltirken veya durduk bir anda.
Bu yüzden şu an Windows tarafından yüklenen ses sürücüsünü kullanıyorum fakat sürücüyü Realtek olarak görmüyor. En güncel ve bilgisayarımla uyumlu ses sürücüsünü nasıl bulabilirim? Sosyalde paylaşılan hangi dosyayı indirmem gerekiyor ve anladığım kadarıyla içerisinde birçok klasör var. Hangisini yüklemem gerekiyor. Teşekkür ederim.
Donanım kimliği:
HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0269&SUBSYS_1D051057&REV_1002
HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0269&SUBSYS_1D051057

Son düzenleyen: Moderatör:
Aygıt yöneticisini açıp "Ses giriş ve çıkışları" sekmesinin içinde yer alan aygıtınıza sağ tıklayın ardından sürücüyü güncelleştir diyin. En güncel sürümü kuracaktır.

Sound Blaster ve Realtek sürücülerini sil. İlk önce bilgisayarın sitesinde olan Realtek sürücüsünü sonra Sound Blaster sürücüsünü yükle. Daha sonra aygıt yöneticisinden Realtek için güncelleme kontrolü yapabilirsin. Formattan sonra bende Sound Blaster'de sorun yaşayabiliyorum bazen, bu şekilde düzeliyor. Önce Realtek sürücüsünü yüklemek soruna engel oldu

Aygıt yöneticisini açıp "Ses giriş ve çıkışları" sekmesinin içinde yer alan aygıtınıza sağ tıklayın ardından sürücüyü güncelleştir diyin. En güncel sürümü kuracaktır.
Zaten şu an Windows tarafından yüklenen ses sürücüsü yüklü. Realtek olarak görünmüyor aygıt yöneticisinde.

Sound Blaster ve Realtek sürücülerini sil. İlk önce bilgisayarın sitesinde olan Realtek sürücüsünü sonra Sound Blaster sürücüsünü yükle. Daha sonra aygıt yöneticisinden Realtek için güncelleme kontrolü yapabilirsin. Formattan sonra bende Sound Blaster'de sorun yaşayabiliyorum bazen, bu şekilde düzeliyor. Önce Realtek sürücüsünü yüklemek soruna engel oldu
Zaten dediğiniz gibi yapmıştım daha önce. Evet SoundBlaster ve Realtek kullanılıyor fakat çat pat sesleri geliyor hoparlörden. Ben de Realtek sürücüsünü sildim. Windows tarafından yüklenen sürücüyü kullanıyorum. Bu yüzden SoundBlaster programını kullanamıyorum. Recep Baltaş bugün bir sürücü daha paylaşmış onu indirsem sorun çıkar mı? Hangi sürümü yüklemem gerekiyor bunu merak ediyorum.

Zaten şu an Windows tarafından yüklenen ses sürücüsü yüklü. Realtek olarak görünmüyor aygıt yöneticisinde.

Zaten dediğiniz gibi yapmıştım daha önce. Evet SoundBlaster ve Realtek kullanılıyor fakat çat pat sesleri geliyor hoparlörden. Ben de Realtek sürücüsünü sildim. Windows tarafından yüklenen sürücüyü kullanıyorum. Bu yüzden SoundBlaster programını kullanamıyorum. Recep Baltaş bugün bir sürücü daha paylaşmış onu indirsem sorun çıkar mı? Hangi sürümü yüklemem gerekiyor bunu merak ediyorum.
Dediğiniz sorunu hiç yaşamadım malesef bu yüzden bir fikrim yok. Ben yalnızca Sound Blaster'ın çalışmama sorununu yaşamıştım ve bu şekilde çözmüştüm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı