En güncel Windows 10 sürümü nedir?

Kurulum ekranında seçiyorsun virüs koruması olsun mu olmasın mı diye. Superlite olanı seçince Defender ile kuruyor Superlite No Defender olan virüs korumasız kuruyor.

Virüs halledilebilir birşey ESET antivirüs güzeldir ama ben resmi olmayan ISO indirme taraftarı değilim pek ne olup olmayacağı belli olmaz.
Evet o konuda diyecek bir şeyim yok zaten profesyonel kullanıcı kategorisindeyim WEB'de her linke girmeyeceğim ve korsan indirmeyeceğim için bir an bile korkmadım.

Kurulum ekranında seçiyorsun virüs koruması olsun mu olmasın mı diye. Superlite olanı seçince Defender ile kuruyor Superlite No Defender olan virüs korumasız kuruyor.

Evet o konuda diyecek bir şeyim yok zaten profesyonel kullanıcı kategorisindeyim WEB'de her linke girmeyeceğim ve korsan indirmeyeceğim için bir an bile korkmadım.
Valla hocam tedirginlik içerisinde olmayı pek sevmem o sebeple ESET yüklü sistemde sadece hesaplarım açık kalsa sorun olmaz ama içinde 35 40 tane txt olan şifrelemde olduğu için kullanmak zorundayım.

Kaspersky nasıl önerir misin?

Tam açılımını bilmiyorum ama eski sürümleri 19H1 19H2 gibi.

Eski sürümleriyle pek alakası yok. Bunlar Microsoft'un şirketler için geliştirdiği, kırpılmış Windows sürümleridir. Otomatik yüklü gelen, Microsoft Store dahil uygulamalar bulunmamaktadır. Microsoft Edge tarayıcısı oluyor yalnızca, onu da kaldırabiliyorsunuz.

Hocam bu versiyon o kadar sade ki belirli şeyleri sizin uygulaması üzerinden yüklemeniz lazım. Dümdüz Windows 10. Aktif olarak 6 aydır kullanıyorum. Düşük RAM'li kullanıcılara ve HDD kullanan kullanıcılara kesin tavsiyem ama virüs korumayı açmaları lazım orta/üst düzey birisi bile kolayca virüs yiyebilir çünkü tamamen açık bir Windows sürümü hatta mağaza da yok.

Evet ama tavsiye etmem yanlış olacaktır internetten araştırıp kendi riskini alarak indirebilirsin. Klasik Windows 10 kurar gibi kuruluyor.

Rastgele insanların düzenlediği Windows sürümlerini asla önermiyorum. İlla, gerçek manada temiz kurulum isteniyorsa; gerekli debloat script'lerini, programlarınızı, sürücülerinizi yedeklersiniz. İnternet bağlantısını kesip LTSC 2021'in kurulumuna başlarsınız. Konu sahibi için aşağıdaki konuyu önerebilirim, bir kaç eksiği var ancak problem olmaz.

Geri
Yukarı