Windows 10 en iyi mikrofon ayarı nasıl olmalı?

The Elite

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisliği
Merhaba. Geçen gün Tronsmart Sono kulaklık aldım. Kulaklıktan memnunum ancak mikrofonundan çok fazla white noise dediğimiz sesten geliyor hışırtı sesi gibi ve sürekli geliyor hep arka planda var. Bu ses Windows mikrofon ayarlarından dinlemeyi açıp mikrofonu dinleyince çok fazla geliyor ama ses kaydediciden kaydedip dinleyince daha azalıyor. Discord'da da yine bir miktar var. Ancak OBS ile denediğim zaman çok iyi bir kalitesi var ses falan da gelmiyor gayet güzel oluyor. Windows ayarlarından geliştirmeleri falan kapattım. Son sekmedeki her şeyi kapattım ve bütün kaliteleri (16 Bit 44000 Hz vs hepsini) denedim. Mikrofon basını artırıp sesi kısmayı, bası azaltıp sesi artırmayı vs. denedim. Realtek Audio Console programından gürültü azaltmayı ve akustik eko azaltmayı açıp kapatarak denedim ancak çok az etkiliyor. OBS'deki gibi nasıl kullanabilirim Discord'da falan da? Discord ayarlarında da gürültü azaltma açıp kapatmayı denedim. Eğer indirip Discord'da mikrofon olarak seçerek gerçek zamanlı gürültü azaltma veya kalite artırma programı gibi bir şey varsa veya bu mikrofondaki hışırtıyı azaltmak için bildiğiniz yöntemler varsa yazarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı