Windows 10 "Error no Boot disk has been detected"

oruçlu man

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle bu sorunu ara sıra yaşıyorum. Bazen PC açılıyor ve birkaç dakika kullandıktan sonra donuyor. PC'nin fişini çekip tekrar takıyorum ama açılmıyor. Bir de bazen mavi ekran veriyor. Bu olay Icy Tower diye bir oyunu yükledikten sonra olmaya başladı ama bunun bir tesadüf olduğunu düşünüyorum. Çünkü önceden de yüklemiştim ama böyle olmamıştı. Sanırım HDD'de sorun var ama HDD sorun olsaydı PC hiç açılmazdı. YouTube'dan birkaç çözüme baktım ama BIOS'umda Security Boot device diye bir seçenek yok. Ne yapacağım, cevaplarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle bu sorunu ara sıra yaşıyorum. Bazen PC açılıyor ve birkaç dakika kullandıktan sonra donuyor. PC'nin fişini çekip tekrar takıyorum ama açılmıyor. Bir de bazen mavi ekran veriyor. Bu olay ıcy Tower diye bir oyunu yükledikten sonra olmaya başladı ama bunun bir tesadüf olduğunu düşünüyorum. Çünkü önceden de yüklemiştim ama böyle olmamıştı. Sanırım HDD'de sorun var ama HDD sorun olsaydı PC hiç açılmazdı. YouTube'dan birkaç çözüme baktım ama BIOS'umda Security Boot device diye bir seçenek yok. Ne yapacağım, cevaplarsanız sevinirim.

Sistemin Boot edecek bir işletim sistemi bulamamış, büyük ihtimal HDD sıkıntısı var temassızlık vb yapıyor olabilir okumuyor yani sistem HDD'ni.

Hocam merhaba bu sorunu bende yaşıyorum çözüm bulamadım internet den çözümlere baktığımda secure boot legacy support falan açıyorlar ama böyle seçenekler benim biosumda yok

Dosya Ekleri

• IMG_20211119_195747_733~2.jpg
    IMG_20211119_195747_733~2.jpg
    199,4 KB · Görüntüleme: 21

Geri
Yukarı