Windows 10 eski oyunları açmıyor

Efe Kaya

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar güncel olarak kullanmakta olduğum Windows 10 işletim sistemli eski oyunları açmıyor. Eski oyundan kasıtlarım (NFS Underground 2 - Carbon) tarzı oyunlar. Ne zaman yüklesem oyuna tıkladıktan sonra açılıp ekrana gelmeden 1 saniye içinde kapanıyor. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim?

Arkadaşlar güncel olarak kullanmakta olduğum Windows 10 işletim sistemli eski oyunları açmıyor. Eski oyundan kasıtlarım (NFS Underground 2 - Carbon) tarzı oyunlar. Ne zaman yüklesem oyuna tıkladıktan sonra açılıp ekrana gelmeden 1 saniye içinde kapanıyor. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim?
Ayrıntılar deyip uyumluluk modunda açmayı deneyin.

O zaman DirectX veya belki bazı sürücüler eksik olabilir onlara bir göz atın.
DirectX yükledim fakat net framework nasıl yükleyeceğimi ve hangisini yükleyeceğimi bilmiyorum.
İşte bu yüzden eski bilgisayarlarımı asla satmıyorum veya çöpe atmıyorum. Eski oyunları oynamak istediğimde yükleyip oynuyorum. Yeni işletim sistemleri eski oyunlarla bazen uyum sağlayamıyor.

Eski bilgisayarım 2008 senesinde bu oyunları çatır çatır açıyordu artık 5 FPS veriyor Max o yüzden bununla oynamak zorundayım.

DirectX yükledim fakat .NET Framework nasıl yükleyeceğimi ve hangisini yükleyeceğimi bilmiyorum.

Eski bilgisayarım 2008 senesinde bu oyunları çatır çatır açıyordu artık 5 FPS veriyor Max o yüzden bununla oynamak zorundayım.

Ayrıca özelliklerden .NET Framework 2.0 ve 3.5'i açabiliyorsunuz diye biliyorum.

Ayrıca özelliklerden .NET Framework 2.0 ve 3.5'i açabiliyorsunuz diye biliyorum.

.Net Framework 2.0 ve 3.5 sürümlerini indirdim fakat garip bir şekilde ikisinin setup exelerini açamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı