Windows 10 eski sistem dosyaları silinebilir mi?

SoullessXR

Centipat
Daha fazla  
Selamlar, bilgisayara 20H2 güncellemesi yaptım. Ardından çöpler gitsin diye disk temizleme kısmına girdim karşıma silinebilir 20GB dosya çıktı sistem dosyalarından fakat silmeye kalktığımda karşıma bir fotoğraftaki ekran geliyor. Eğer ben bu dosyayı silersem ayarlar kısmından bilgisayarı sıfırla vs. dediğimde bu eski sürüme dönebilir miyim? Şimdiden teşekkürler.

resim_2022-03-28_011849.png

Selamlar, bilgisayara 20H2 güncellemesi yaptım. Ardından çöpler gitsin diye disk temizleme kısmına girdim karşıma silinebilir 20GB dosya çıktı sistem dosyalarından fakat silmeye kalktığımda karşıma bir fotoğraftaki ekran geliyor. Eğer ben bu dosyayı silersem ayarlar kısmından bilgisayarı sıfırla vs. dediğimde bu eski sürüme dönebilir miyim? Şimdiden teşekkürler.

Eki Görüntüle 1344270

Eski sürüme dönemezsiniz.
Ama sıfırla dediğinizde sistem sıfırlanır ve 20H2 yeniden kurulur.

Eki Görüntüle 1344270
Windows.old adında C klasöründe oluşur o dosyalar. Bir süre silme. Belki 20H2 güncellemesinde sıkıntı yaşayıp geri dönebilirsin. Ama bir sıkıntı olmazsa silebilirsin rahatlıkla.

Disk temizliği yaptığınızda Geri dönüşüm olmak üzere eski sürüm olan C: Sürücünün içerisinde windows.old silecektir. Geri dönüşüm olmayacaktır.

sıfırlama yaptığımda direkt olarak bu sürümden bi başlatır peki? Yoksa eski sürüm olarak başlatır?
Seçmediğiniz sürece son sürüm geçerli olur. Eski sisteme dönmesi için Kurtarma kısmında geri dön seçeneği kullanmanız lazım.

Geri
Yukarı