Windows 10 etkinleştir yazısını kaldırırken virüs bulaştı

Niko21

Centipat
Bundan yaklaşık 1buçuk yıl önce bilgisayarda etkinleştir yazısı kalksın diye tam hatırlamıyorum ama Windows'un ayarlarıyla oynamıştım kayıt defteri düzenleyicisi ve CMD ve.bat ile bir şeyler yapmıştım şimdj internette backdoor RAT KMS server gibisinden şeyler gördüm yaptığım şeyi nasıl ger alırım reset atmam yeter mi sizce en güvenli ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı formatlayabilirsin. En güvenlisi o olur.

Bundan yaklaşık 1buçuk yıl önce bilgisayarda etkinleştir yazısı kalksın diye tam hatırlamıyorum ama Windows'un ayarlarıyla oynamıştım kayıt defteri düzenleyicisi ve CMD ve.bat ile bir şeyler yapmıştım şimdj internette backdoor RAT KMS server gibisinden şeyler gördüm yaptığım şeyi nasıl ger alırım reset atmam yeter mi sizce en güvenli ne yapabilirim?

KMS güvenli değil KMS yıllar önce kapandı şu anki kullandığınız başkasının çaldığı eski sürümü güncellemeler sahibi tarafından gönderiliyor içinde virüs var mı yok mu anlayamazsın yavaş yavaş bilgisayarı zombi yapıyor zaten yavaşlıyor format at Microsoft hesabını değiştir hesabına tanımlanacaktır çünkü git 10 20 TL'ye keyler satılıyor onu alman daha mantıklı olur en azından sıkıntı yapmaz.

KMS güvenli değil KMS yıllar önce kapandı şu anki kullandığınız başkasının çaldığı eski sürümü güncellemeler sahibi tarafından gönderiliyor içinde virüs var mı yok mu anlayamazsın yavaş yavaş bilgisayarı zombi yapıyor zaten yavaşlıyor format at Microsoft hesabını değiştir hesabına tanımlanacaktır çünkü git 10 20 TL'ye keyler satılıyor onu alman daha mantıklı olur en azından sıkıntı yapmaz.
Hocam format atsam sonra farklı hesapla girsem bütün risk sıfırlanır değil mi

Yeniden bağlanmazsan tabi ki hiçbir sıkıntı olmaz bende yaşadım aynı çözümle çözmüştüm sıkıntı yaşamazsın.
Bu arada dediğim gibi benim yapalı yıllar oldu ve denediğimde yazı sadece birkaç saatliğine gidip geri gelmişti belki bağlanmamışımdır bağlı olup olmadığımı ögrenmenin bir yolu varmıdır sadece kms de değil belki backdoor falanda açmışımdır

Bu arada dediğim gibi benim yapalı yıllar oldu ve denediğimde yazı sadece birkaç saatliğine gidip geri gelmişti belki bağlanmamışımdır bağlı olup olmadığımı ögrenmenin bir yolu var mıdır sadece KMS de değil belki backdoor falanda açmışımdır.

Kod:
slmgr /dlv

Yazıp dener misin KMS yazıyor mu CMD de.

OEM key ile degistirdiysen sıkıntı olmaz format ile rahatça KMS dosyaları.
Yok servera bağlanıyor yok backdoor vesaire diye milyon yorum gördüm iş virüs olunca bayağı paranoyak bir insanım sizce format attığımda risk sıfırlanıyor değilmi ayrıca microsoft hesabını değiştirmem lazımmı

Yeni konular

Geri
Yukarı