Windows 10 etkinleştirme anahtarı öğrenme

birazsorumvar

Centipat
Eski bilgisayarım Windows 10'a geçirilmiş, ama ben Windows 7'ye geri getirmek istiyorum çünkü Windows 10 bu bilgisayarda bayağı bayağı kasıyor. Ürün anahtarı bilgisayarda kayıtlı, ama ben göremiyorum. Ürün anahtarnını bulup orijinal sitesen orijinal Windows 7 ISO'sunu indirmem lazım. Product Key gibi bir yazılım öğrenmeden nasıl bulabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konu ile alakalı bir rehber hazırlamıştım.

Bu konu ile alakalı bir rehber hazırlamıştım.

Bir program kullanmak istemiyorum, teşekkürler yine de.

Bilgisayarla birlikte kurtarma diski veya windows 7 diski verildiyse o şekilde geri yükleyebilirsin. Bilgisayarın notebook ise alt tarafında windows 7 keyi olabilir. Fakat genelde tek kullanımlık key kullanıldığı için sadece kurtarma diskiyle geri yüklenebiliyor. Diskten genelde 10 GB bölüm ayrılıp kurtarma bölümü yapılabiliyor. Sende varsa böyle bir kurtarma bölümü geri yükleme yapılabilir. Benim eski bilgisayarda bu şekildeydi.

Bilgisayarla birlikte kurtarma diski veya windows 7 diski verildiyse o şekilde geri yükleyebilirsin. Bilgisayarın notebook ise alt tarafında windows 7 keyi olabilir. Fakat genelde tek kullanımlık key kullanıldığı için sadece kurtarma diskiyle geri yüklenebiliyor. Diskten genelde 10 GB bölüm ayrılıp kurtarma bölümü yapılabiliyor. Sende varsa böyle bir kurtarma bölümü geri yükleme yapılabilir. Benim eski bilgisayarda bu şekildeydi.
Kurtarma bölümüne nasıl erişebilirim? Windows.old dosyası var ama yinede geri yükleyemiyorum

Kurtarma bölümü ayrılmışsa, bilgisayarda recovery manager gibi bir yazılım olması lazım. Windows 10'a güncelleme yaparken silinmediyse. Yukarıdaki linkte HP bilgisayarlar için nasıl yapıldığı anlatılmış. Senin bilgisayarın markasına göre araştırabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı