Windows 10 etkinleştirme programları zararlı mı?

Joeyyyy

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arakdaşlar, bundan 3-4 ay önce Windows 8.1 Pro kullanıyordum. Tabii orijinal Windows sitesinden indirmiştim. Sürekli oyun ortasında etkinleştirme butonu gelip Alt Tab'a aldıgı için sinirlenip YouTube üzerinden video izledim. Adam program ile yapıyordu, ben de indirdim programı, direkt anahtarı girip etkinleştirdi. Daha sonra Windows 10 attım bilgisayara, hiçbir şekilde anahtar vs. istemedi ve Key kısmına girdigimde Key gözüküyor. İşin açıkçası durum şu: Bu programla yaptığım Key benim BIOS'uma mı yerleşmiş oldu? Herhangi bir tehlikede miyim? 3. sorum: Bundan nasıl kurtulabilirim? Format atıp internet üzerinden parayla OEM key alsam fayda eder mi? Lütfen yardım edin. Kafam çok karışık. Şimdiden herkese teşekkürler.

Screenshot_1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir sorun olur mu olmaz mı bilmiyorum ancak OEM key alınması taraftarıyım en azından. Çünkü korsan işletim sistemlerinde kmspico oluyor, o da zararlı bir yazılım. Ve korsan olduğu için kmspico yoksa bile içine virüs yerleştirilmiş olabilir. Paran yoksa ücretsiz sürümü kullan, varsa OEM key al gitsin. Korsan işletim sistemine güvenilmez.

Son düzenleme:
Bir sorun olur mu olmaz mı bilmiyorum ancak OEM key alınması taraftarıyım en azından. Çünkü korsan işletim sistemlerinde kmspico oluyor, o da zararlı bir yazılım. Ve korsan olduğu için kmspico yoksa bile içine virüs yerleştirilmiş olabilir. Paran yoksa ücretsiz sürümü kullan, varsa OEM key al gitsin. Korsan işletim sistemine güvenilmez.
Format atarsam kurtulabilir miyim bundan hocam sıfırdan formatlasam

Merhaba arakdaşlar, bundan 3-4 ay önce Windows 8.1 Pro kullanıyordum. Tabii orijinal Windows sitesinden indirmiştim. Sürekli oyun ortasında etkinleştirme butonu gelip Alt Tab'a aldıgı için sinirlenip YouTube üzerinden video izledim. Adam program ile yapıyordu, ben de indirdim programı, direkt anahtarı girip etkinleştirdi. Daha sonra Windows 10 attım bilgisayara, hiçbir şekilde anahtar vs. istemedi ve Key kısmına girdigimde Key gözüküyor. İşin açıkçası durum şu: Bu programla yaptığım Key benim BIOS'uma mı yerleşmiş oldu? Herhangi bir tehlikede miyim? 3. sorum: Bundan nasıl kurtulabilirim? Format atıp internet üzerinden parayla OEM key alsam fayda eder mi? Lütfen yardım edin. Kafam çok karışık. Şimdiden herkese teşekkürler.

Eki Görüntüle 728937
Windows 8.1'i Windows 10'a yükseltince bende de aynı durum oldu ve yıllarca öyle kullandım. Ayrıca o etkinleştirme anahtarı KMSpico'nun değil, Windows 10'un kendi dijital lisansı. Bir de o durumdan dolayı tehlikede değilsiniz ve KMSpico'yu silseniz dahi o ürün anahtarı gitmeyecek (format atılmadığı sürece). Bu durumu ise şöyle gözlemledim:
Yaklaşık 4 yıl önce (2016 yılının Ağustos ayında) KMSpico'nun süresinin dolması ve diğer çeşitli sorunlardan dolayı eskiden kullandığım dizüstü bilgisayarıma format atılmıştı ve KMSpico yüklenmişti. Ayarlar menüsünde ürün anahtarının süresinin 2017 yılının Şubat ayında dolacağı yazıyordu. Yaklaşık 5 ay sonra Windows 10'a yükselttim ve ayarlar menüsünde dijital lisans ile etkinleştirildiği yazıyordu. Lisans süresinin dolacağı tarih gelince ayarlar menüsüne baktım ama dijital lisans halen duruyordu ve etkinleştirme uyarısı vermedi. Aylar, hatta yıllar geçse de ürün anahtarının (dijital lisansın) süresi dolmadı.

Geri
Yukarı