Windows 10 Fall Creators Update Sonrası Sorunlar

Arkadaşlar Windows 10 Fall Creators Update temiz kurulum yapıyorum. Fakat ne zaman ki Nvidia sürücünü kursam hemen notebook kasmaya, yavaşlamaya başlıyor. Nvidia'nın son sürümünü veya eski sürümlerini denedim. 4-5 defaformat attım hepsinde sonuç aynı. Bilgisi olan var mı ?

Bir kaç güne yaparım. Henüz yapmadım.
Anladım. Temiz kurulumdan sonra sonucu buraya yazarsanız sevinirim.

Arkadaşlar Windows 10 Fall Creators Update temiz kurulum yapıyorum. Fakat ne zaman ki Nvidia sürücünü kursam hemen notebook kasmaya, yavaşlamaya başlıyor. Nvidia'nın son sürümünü veya eski sürümlerini denedim. 4-5 defaformat attım hepsinde sonuç aynı. Bilgisi olan var mı ?
Intel sürücülerini kurdunuz mu? Notebook Marka ve model bilgisi paylaşır mısınız ?

İlk güncelleme yaptığımde yine iyiydi be. Şuan ikide bir mavi ekran hatası alıyorum. Bilgisayarın açılması 2-3 dakikayı buluyor. İnternette dolaşıyorum kendi kendine tarayıcı kapanıyor. İkide bir kasma oluyor.

Xbox Game DVR ve sunulan bazı arka plan uygulamaları hakkında Nvidia forumlarında açılan bir konuda denediğim yöntem baya performans sağlamıştı.

CMD Yönetici olarak çalıştırıp aşağıdaki kodu aynen yapıştırın. Sonra bilgisayarı yeniden başlatıp deneyin.

Kod:
(
reg add "HKLM\System\CurrentControlSet\Services\xbgm" /v "Start" /t REG_DWORD /d "4" /f
sc config XblAuthManager start= disabled
sc config XblGameSave start= disabled
sc config XboxGipSvc start= disabled
sc config XboxNetApiSvc start= disabled
schtasks /Change /TN "Microsoft\XblGameSave\XblGameSaveTask" /Disable
takeown /f "%WinDir%\System32\GameBarPresenceWriter.exe" /a
icacls "%WinDir%\System32\GameBarPresenceWriter.exe" /grant:r Administrators:F /c
taskkill /im GameBarPresenceWriter.exe /f
move "C:\Windows\System32\GameBarPresenceWriter.exe" "C:\Windows\System32\GameBarPresenceWriter.OLD"
schtasks /Change /TN "Microsoft\XblGameSave\XblGameSaveTask" /Disable
takeown /f "%WinDir%\System32\bcastdvr.exe" /a
icacls "%WinDir%\System32\bcastdvr.exe" /grant:r Administrators:F /c
taskkill /im bcastdvr.exe /f
move C:\Windows\System32\bcastdvr.exe C:\Windows\System32\bcastdvr.OLD
reg add "HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\GameDVR" /v "AppCaptureEnabled" /t REG_DWORD /d "0" /f
reg add "HKCU\Software\Microsoft\GameBar" /v "UseNexusForGameBarEnabled" /t REG_DWORD /d "0" /f
reg add "HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\GameDVR" /v "AudioCaptureEnabled" /t REG_DWORD /d "0" /f
reg add "HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\GameDVR" /v "CursorCaptureEnabled" /t REG_DWORD /d "0" /f
reg add "HKCU\Software\Microsoft\GameBar" /v "ShowStartupPanel" /t REG_DWORD /d "0" /f
reg add "HKCU\System\GameConfigStore" /v "GameDVR_Enabled" /t REG_DWORD /d "0" /f
reg add "HKLM\Software\Policies\Microsoft\Windows\GameDVR" /v "AllowgameDVR" /t REG_DWORD /d "0" /f
reg add "HKCU\Software\Microsoft\GameBar" /v "AllowAutoGameMode" /t REG_DWORD /d "0" /f

)

Kaynak :
https://forums.geforce.com/default/...s-update-now-with-re-enable-script-by-jaybee/

Windows yeni güncelleme sorunlarının giderilmesi için temiz kurulum şart.
Temiz kurulumda çare değil malesef güncelleme ciddi problemli.Şahsen belki birşey hatalı olmuştur diye 2 kez temiz format attım ama aynı sorunlar ile karşılaştım.En son çare yine temiz format ile yapı 1703 ü yükledim tüm güncellemeri yükleyip sıra yapı 1709 u indirmeye sıra geldiyinde windows updatenin,bağlı olduğum ağı tarifeli ağ olarak atadım ve böylece fps sorunu performans sorunu diye birşey kalmadı.Sorun yaşayan arkadaşlarada en azından durum düzelinceye kadar rahat etmeleri için bu yöntemi tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı