Windows 10 ''Fastboot boot twrp.img'' Komutunu Girince CMD Kilitlenmesi

Sénza

Kilopat
Daha fazla  
Xiaomi MI6 telefonunu kullanıyorum. Telefonu fastboot moda alıp ADB programını açtığımda hiçbir işlemi yapamıyorum. Mesela Fastboot boot twrp.img komutunu girince CMD(Shell) ekranı kitleniyor hiçbir işlem yapmıyor. Kuzenimin bilgisayarında sorunsuz şekilde her işlemi uyguluyorum. Bilgisayar telefonumu normalde görüyor USB portlarında hiçbir şekilde sorun yok hepsi çalışıyor ama ne hikmetse CMD ve PowerShell ekranında komutlar hiçbir işe yaramıyor. İşletim sistemim Windows 10 Pro 64 Bit Orijinal.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bootloader kilidini Miui sitesinden geliştirici izni alarak mı yaptınız? Eğer yapmadıysanız bu siteden mi hesabınıza giriş yapıp Xiaomi'nin bootloader kilidinizi açması için geçerli bir sebep yazın. Geliştirici olduğunuzu root yetkisine ihtiyacınız olduğunu söylemeniz yeterli olacaktır.

Kilidim açık. O taraflık bir sorun yok.
Hatalar böyle;
1.png
2.png

Son düzenleme:
Fastboot ve ADB sürücülerini yüklediniz mi ? Telefonu normal olarak görmesi yetmez. ADB sürücülerinin de yüklenmiş olması gerek. Genellikle de "Sürücü İmzalama Kontrolü" devre dışı bırakılarak yüklenmesi gerekiyor sürücünün.

West sunucusunda 48 herosu var 4-5 skini var DIA5 liginde şu an. DIA2'den düştüm tek başına oynamak sıktığı için satmayı veya takaslamayı düşünüyorum. TR sunucusunda herosu olan ligsiz veya ligi çok düşük olmayan hesaplarla takas olabilir. İletişim için buradan yazabilirsiniz.
Fastboot ve ADB sürücülerini yüklediniz mi ? Telefonu normal olarak görmesi yetmez. ADB sürücülerinin de yüklenmiş olması gerek. Genellikle de "Sürücü İmzalama Kontrolü" devre dışı bırakılarak yüklenmesi gerekiyor sürücünün.

ADB'yi direk XDA'dan indirip kurdum. Ekstra bir sürücü yüklemedim.

[OFFICIAL][TOOL][WINDOWS] ADB, Fastboot and Drivers - 15 seconds ADB Installer v1.4.3

Buradaki aracı kullanıp ADB, Fastboot ve Sürücüleri yükleyelim. Yalnız dediğim gibi önce Sürücü İmzalama Kontrolünü devre dışı bırakman lazım. Bunun için komut istemine aşağıdaki kodu yazıp yeniden başlatmalısın önce.

Kod:
bcdedit.exe -set TESTSIGNING ON

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra halen cihazı görmüyorsa bu konudaki gibi Aygıt Yöneticisi'nden telefonun sürücülerini kontrol etmen gerekiyor.

How to install fastboot adb drivers on windows

Sürücü yüklemeleri tamamlandıktan sonra Test Modu'ndan çıkmak için aşağıdaki kodu komut satırına yazıp sağ altta çıkan yazıdan da kurtulabilirsin.

Kod:
bcdedit.exe -set TESTSIGNING OFF

[OFFICIAL][TOOL][WINDOWS] ADB, Fastboot and Drivers - 15 seconds ADB Installer v1.4.3

Buradaki aracı kullanıp ADB, Fastboot ve Sürücüleri yükleyelim. Yalnız dediğim gibi önce Sürücü İmzalama Kontrolünü devre dışı bırakman lazım. Bunun için komut istemine aşağıdaki kodu yazıp yeniden başlatmalısın önce.

Kod:
bcdedit.exe -set TESTSIGNING ON

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra halen cihazı görmüyorsa bu konudaki gibi Aygıt Yöneticisi'nden telefonun sürücülerini kontrol etmen gerekiyor.

How to install fastboot adb drivers on windows

Sürücü yüklemeleri tamamlandıktan sonra Test Modu'ndan çıkmak için aşağıdaki kodu komut satırına yazıp sağ altta çıkan yazıdan da kurtulabilirsin.

Kod:
bcdedit.exe -set TESTSIGNING OFF

Dün sorun gider ekranından test modunu kapatmıştım. Bu kodla ayrıca kapatmama gerek yok değil mi?

Sürücüleri tamamen yüklemek için önce Test Modu'nu tekrar açıp sonra sorun gider ekranından ya da verdiğim kodla tekrar kapatabilirsin.

Sürücüleri tamamen yüklemek için önce Test Modu'nu tekrar açıp sonra sorun gider ekranından ya da verdiğim kodla tekrar kapatabilirsin.

3 aydır çözemediğim sorunu 3 dakikada hallettiğiniz için çok teşekkür ederim.
csz.png

Böyle bir hata almaya başladım sorun nedir acaba bilginiz var mı?
@Egemen
PS C:\adb> fastboot boot twrp.img
downloading 'boot.img'...
FAILED (remote: Requested download size is more than max allowed
)
finished. total time: -0.000s
PS C:\adb>

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı