Windows 10 fazla RAM kullanımı

Wishera

Decapat
Yer
mersin
Daha fazla  
Meslek
elektrik ve elektronik
Arkadaşlar PUBG gibi oyunlara girince ön belleğe alınan RAM miktarı düşmesi gerekirken maalesef düşmüyor. Sıfırlama işlemlerini yaptım yeniden başlatıp denedim ama yavaş yavaş tekrardan yükselip 7.5GB ile 8 GB'larda kalıyor. Bu sorunu nasıl çözebiliriz?

2021.03.09-19.23.png

2021.03.09-19.23_01.png

Arkadaşlar PUBG gibi oyunlara girince ön belleğe alınan RAM miktarı düşmesi gerekirken maalesef düşmüyor. Sıfırlama işlemlerini yaptım yeniden başlatıp denedim ama yavaş yavaş tekrardan yükselip 7.5GB ile 8 GB'larda kalıyor. Bu sorunu nasıl çözebiliriz?

Eki Görüntüle 914200

Eki Görüntüle 914201

Bu çözümü deneyebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Önbellek yeniden başlatmadan düşmez

Mantıksız olan önbelleğe alınmış RAM 8 GB diyor kullanılabilir 13 GB diyor sistemde 16 GB RAM var oyuna girdiğimde ön bellleğe alınan RAM artıyor. Eskiden Max 4 GB görürdü simdi ne alakaysa böyle.

Mantıksız olan önbelleğe alınmış RAM 8 GB diyor kullanılabilir 13 GB diyor sistemde 16 GB RAM var oyuna girdiğimde ön bellleğe alınan RAM artıyor. Eskiden Max 4 GB görürdü simdi ne alakaysa böyle.
Bilgisayarı günde ne kadar kullanırsan ne kadar şey açarsan o kadar artar yeniden başlat düzelecektri

Geri
Yukarı