Windows 10 fazla RAM kullanımı

Kykcio

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemimi Windows 11 Pro'dan Windows 10 Pro'ya düşürdüm alışamadığımdan ve bir şey fark ettim sistem sadece Opera açık olmasına rağmen 6,1 GB RAM kullanıyordu herhangi bir 3. parti yazılım kullanmadığımdan virüs olduğunu sanmıyorum ancak bunun nedeni nedir veya normal midir?

resim_2022-08-21_061842868.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemler sekmesini atarsan daha tutarlı yorum yapabiliriz. Sadece Opera ile çok diyeceğim ama 16 GB RAM olduğu için %25 civarı zaten dolu olacak hız vs. amaçlı. Arka planda bir iki işlem olsa ve Opera açsan sorun olmaz. Ancak hiçbir şey yokken Opera olsa sorun olurdu. Tabii MHz etkisi de var, gözlemlerime göre MHz az olunca daha çok kullanılıyor.

Şu an 14 GB RAM ile Zoom'da yayın açıkken+ Edge açıkken bende 4 GB kullanılıyor. RAM için optimizasyon vs. ile ilgili bir şey de yapılmadı sistemde.

İşlemler kısmına gel, bellek yerine 1 kere tıkla hepsini göster. Ne çalıştığını görelim. Windows 10 ne kadar belleğiniz varsa o kadar kullanmaya çalışır, daha fazla performans verebilmek için. Oyuna gireceğiniz zaman o bellek boşaltılır.

Yeni konular

Geri
Yukarı