Windows 10 Fazla RAM Kullanıyor

Emirhanistebro

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar. Bugün bilgisayarımı açar açmaz bir şey fark ettim. Windows 10 kullanıyorum ve bilgisayar açılır açılmaz 1.7 GB gibi bir RAM kullanıyor ve sahip olduğum RAM ise zaten 2*2 DDR3 4 GB bir RAM. Nasıl bu sorunu çözebilirim? Bu arada Windows 10'a yeni bir güncelleme geldiğinde ise bilgisayarım kapanıyor. Bu sorunu bilen birisi varsa lütfen yazabilir mi? İyi forumlar.

@AJFA'nın düzenlediği imajları kullanabilirsiniz.
Düzenleme:

4 GB RAM olan bir sistem için 1.7 GB RAM kullanımı normal bir şey. Ortada fazla kullanım söz konusu değil.
Elektronik ürün alırken bir tane de devlete almamız gibi Windows da RAM'in yarısına ortak oluyor. Bana göre yüksek bir kullanım 4 GB RAM'li bir bilgisayar için. Tabii önemli olan SSD olması.

Zaten Windows 10 kendiliğinden RAM yiyen bir işletim sistemi, 4 GB RAM biraz yetersiz kalıyor olabilir. Ayrıca bilgisayar zaten güncellemeden sonra kendini yeniden başlatıyor bu normal bir şey.
Hayır,yeniden başlattığını biliyorum ama mesela yeni gelen güncellemeden sonra bir oyuna girdim ve otomatik olarak bilgisayarım kapandı.Ondan bahsediyorum.(Gelen güncellemeyi kaldırdım)

Geri
Yukarı