Windows 10 fazla RAM kullanıyor

Pro_Sandly

Hectopat
Bugün Windows 10 Home sürümünü kurdum. 2 GB RAM'e sahibim ve sıkıntı çekiyorum. Bilgisayar başlarken %50 kullanıyor. Program falan açınca %94 oluyor ve daha fazlası da oluyor. En sonunda mavi ekran veriyor. Regedit'den nbu falan ayarladım SysMain onu da ayarladım olmadı. Çözüm var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
2GB RAM'in varsa Windows 10 kullanma zaten, Windows 7 ya da 8.1 Embedded Industry Pro dene.
Windows 8.1 sürümünden yükselttim.
Çözümü basit; Windows 10 kullanamamak. 2 GB RAM ile Windows 10'a geçmek ile büyük hata yapmışsınız.
Aslında değil. Eskiden 2017 yılında da kurmuştum ve başlarken %43 kullanıyor. Şimdi yeni özellikler gelmiş. Ekstra RAM takdırmam lazım o zaman

Windows Ghost Spectre sürümü var. Güvenliği tartışılır. Kullanıyorum ve kullanımı böyle. Sadece oyun oynuyorum denemek için yükledim. 16 GB RAM'de 1.6 GB kullanıyor. Arkada Steam ve Karspeksy açık. Deneyebilirsiniz. Tekrar söylüyorum güvenliği tartışılır. Ben güvenli demiyorum. Tarama yaptığımda hiçbir şey bulmadı. Belirtmek isterim. Ama 2 GB RAM ile Windows 10 zor, ama son kullancı sizsiniz.
Ekran Görüntüsü (5).png

O sistemde Windows 8.1 önerebilirim Windows 10 çok ağır olur. Windows 10'da kalmak isterseniz eski sistemlerle de stabil çalışan Windows 10 2015 LTSB x86 deneyin.

Geri
Yukarı