Windows 10 boşta fazla RAM kullanıyor

Met0

Centipat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
8 GB RAM GTX1650 i5 9300hf sistemim var ama Windows 10 sadece tek başına yarısını aldığı için LoL'de bile 40 FPS görebiliyorum. Ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 8GB RAM kullanım hiçbir şey açık değilken 3GB RAM tüketir. Kullandığınız uygulamaların arka planda çalışan hizmetlerinede bağlı daha fazlasını kullanabilir. Bana normal gibi geldi.

Sistem yarısını aldığına göre boşta 4 GB RAM var demek. Bu da LoL gibi bir oyun için fazlasıyla yeterli. Oyunun harici ekran kartında çalıştığını doğrulayın.

8 GB RAM GTX1650 i5 9300hf sistemim var ama Windows 10 sadece tek başına yarısını aldığı için LoL'de bile 40 FPS görebiliyorum. Ne yapabilirim?

Bu gayet normal aslında, Mem Reduct gibi programlar yardımcı olur ama virüslü mü bilmem.

Windows 10 sadece tek başına yarısını aldığı için.

Senin yararına yapıyor. Ne kadar RAM kullanılırsa o kadar performans verir. Windows, gerektiği zaman belleği boşaltır. Oyuna girdiğiniz zaman bunu görürsünüz. Boşta ya da her türlü Windows'un fazla RAM kullanması sorun değildir. Sadece belirli ayarları yaparak birazcık düşürebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı