Windows 10 format atarken çıkan 3 sürücü silinmeli mi?

Arthur_ Morgan

Hectopat
Bilgisayarıma Windows 10'u flash belleğe yazdırıp temiz kurulum yapmak istiyorum fakat tam olarak nasıl yapılacağını bilmediğimden Windows ile temiz kurulum yapmayı gösteren öğretici içeriklere baktım. Kurulumun bir aşamasında "Windows'u nereye yüklemek istiyorsunuz?" şeklinde bir bölüm geliyor ve bu bölümde bilgisayarınızda bulunan her depolama birimi için 3-4 adet sürücü bölmesi ayırmış bunların bir tanesi normal boyut yakın faka öbürleri normal boyuttan kat ve kat az neyi kast ettiğimi sanırım önceden temiz kurulum yapmış kişiler anlamıştır. Önceden bilgisayarımda bulunan bütün dosyaların silinmesini istiyorum Windows dahil olarak bunu nasıl yapacağımı anlamadım? Oradaki bütün sürücüleri silip oluşan tek sürücüye mi kurmam gerekiyor? Bu arada bilgisayarımda 2 tane depolama birimi var yani sanırım daha çok sürücü çıkabilir? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kısacası: Temiz kurulum istiyorsanız tüm gözüken ne varsa biçimlendirin, sonra hepsine sil yapın. Tüm hepsine sil yapamazsanız en fazla boyuttaki olan diskinize sil yapın, diğerleri silinecektir. Tek disk gözüktüğü zaman ileri deyin.

Not: Tek disk olarak kullanmak zorunda değilsiniz. Tek disk olduğu zaman yeni diyerek 2. diski oluşturabilirsiniz.

Son düzenleme:
Kısacası: Temiz kurulum istiyorsanız tüm gözüken ne varsa biçimlendirin, sonra hepsine sil yapın. Tüm hepsine sil yapamazsanız en fazla boyuttaki olan diskinize sil yapın, diğerleri silinecektir. Tek disk gözüktüğü zaman ileri deyin.

Tür cinsinde sistem yazan düşük kapasiteli sürücüler var. Onları silersem sıkıntı olmaz değil mi? İçinde sistemin açılmasını sağlayan herhangi dirver vs. bulunmuyor mu? Kısaca önemli mi?

Tür cinsinde sistem yazan düşük kapasiteli sürücüler var. Onları silersem sıkıntı olmaz değil mi? İçinde sistemin açılmasını sağlayan herhangi dirver vs. bulunmuyor mu? Kısaca önemli mi?
Değil, silin gitsin. Windows zaten kurulduğu zaman gerekli olan tüm sürücüleri otomatik olarak kuracaktır.
Ancak ekran kartı sürücüsünü el ile kurmanızı öneririm, iyi sosyaller.

Tür cinsinde sistem yazan düşük kapasiteli sürücüler var. Onları silersem sıkıntı olmaz değil mi?

Sıkıntı olmaz. Windows tekrar oluşturur. Allah ne verdiyse biçimlendirin, silin. İçinden geçin o diskin.

Hocam inşallah konu sahibinin diskinin içinde önemli bir şey yoktur😂.

Yok hocam şu an. Zaten o yüzden temiz kurulum yazdım.

Sıkıntı olmaz. Windows tekrar oluşturur. Allah ne verdiyse biçimlendirin, silin. İçinden geçin o diskin.

Yani benim bilgisayarımda 2 tane depolama birimi var sadece orada 2 sürücü kalana kalması gerekiyor değil mi?

Yani benim bilgisayarımda 2 tane depolama birimi var sadece orada 2 sürücü kalana kalması gerekiyor değil mi?

2 tane disk varsa 2 tane gözükmesi lazım ve içlerinin tamamen boş olması lazım. Ekran görüntüsü atarsanız daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı