Windows 10 format atarken disk nasıl biçimlendirilir?

NierWP

Kilopat
Öncelikle merhaba, bugün bilgisayarıma format atacağım lakin merak ettiğim bir şey var. Sistemimde SSD ve HDD var gelen ekranda iki diski de biçimlendirmem gerekiyor mu? Her iki diske de format atmak istiyorum ve Windows'u SSD'ye kurmak istiyorum işlemi nasıl yapacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba, bugün bilgisayarıma format atacağım lakin merak ettiğim bir şey var. Sistemimde SSD ve HDD var gelen ekranda iki diski de biçimlendirmem gerekiyor mu? Her iki diske de format atmak istiyorum ve Windows'u SSD'ye kurmak istiyorum işlemi nasıl yapacağım?
Her iki DİSK' i biçimlendirin. Sonrasında SSD DİSK' inizin boyutu yüksek ihtimalle HDD' nize göre daha düşüktür. Düşük boyutlu DİSK' i seçip kuruluma başlayabilirsiniz.

Güvenli ve rahat kurulum açısından ikinci diskinizi sistem kurulumunun başlangıcından bitimine kadar çıkarmanızı tavsiye ederim. Sistemi kurduktan sonra tekrar takıp Windows'un içinden diski silebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı