Windows 10 format atarken Windows bu GPT sürücüsüne yüklenemez hatası

Fuat de

Femtopat
Öncelikle iyi forumlar. Ben her zaman USB ile orijinal Windows formati atiyordum kendi cihazima. Cihazim lisansli zaten. Benim sorunum bu cihazda kasmalar mevcuttu ve yine format atayım derken. Kurulum esnasinda(USB ile format atarken disk suruculerini silerdim normalde geriye 2 surucu kalirdi birisi D icinde onemli belgeler var.

Ikincisi ise bos kalirdi. Ve kurulumu boş olanin ustune yapardim.) Bu sefer de ayni sekilde yaptim ve D haric suruculeri sildim. Şu an D disinda 2 surucum kaldi onlari silemiyorum. Ve hiç birini secip ileri diyerek kurulumu yapamiyorum. Bu islemden once yedek de almadim maalesef.

Disk part select disk part olaylarini biliyorum ama böyle yaparsam D'de ki verilerim de gidecek. D'deki verileri kurtarmak için laptoptan harddiski söküp başka bir PC'ye baglayip icindeki verilerimi cekebilir miyim? Veya sizlerin başka bir onerisi var mi? Tesekkur ederim. (Kalan 3 ude surucu 0 durumunda yani disk partla convert atarsam illa silincek D'deki verilerim)

Son düzenleyen: Moderatör:
Önceki kurulumunuzda legacy kurulum yapılmışsa ve şimdi uefi kurulum yapmak istiyorsanız malesef komple silinmesi gerekir. Yedekleri dediğiniz gibi farklı bir pcye bağlayarak alabilirsiniz.
Ufak bir düzeltme yapayım. Sanırım eskiden uefi kuruluydu ama şu anda legacy olarak başlatmışsınız. Dolayısıyla burada önceki kurulumda ne olarak kurduysanız aynısını yapmanız gerekir böylece dosyalarınızı silmeniz gerekmez. Siz boot ekranında uefi olanı seçip tekrar deneyin.

Muhtemelen sisteminiz önceden uefi yüklenmiş ona göre usb kurulumu yapmanız gerekiyor d sürücüsünde yedekleriniz mevcut ise yeni uefi windows 10 imajı indirip kurulumu d üzerindeki veriler silinmeden sadece c sürücüsüne kurarak gerçekleştirebilirsiniz hocam.

Muhtemelen sisteminiz önceden uefi yüklenmiş ona göre usb kurulumu yapmanız gerekiyor d sürücüsünde yedekleriniz mevcut ise yeni uefi windows 10 imajı indirip kurulumu d üzerindeki veriler silinmeden sadece c sürücüsüne kurarak gerçekleştirebilirsiniz hocam.
Oncelikle yardim icin tesekkur ediyorum.Malesef yedegim yok.Windows 10 orjinal iso usbmde mevcut.
Windowsu nereye yuklemek istiyorsunuz yazan kisim bende su sekilde
Sürücü 0 Ayrılmamış alan Toplam Boyut 440.7 Gb bos alan 440.7
Surucu 0 Bölüm 1: D Sürücüm Toplam Boyut 488 GB Boş Alan 450 Gb
Surucu 0 ayrilmamis alan toplam boyut 508 MB bos alan 508 MB
Bu 3 bolumden sadece d silinebiliyor diger ikisini silemiyorum.Ve hic birini secip ileri diyemiyorum.
Önceki kurulumunuzda legacy kurulum yapılmışsa ve şimdi uefi kurulum yapmak istiyorsanız malesef komple silinmesi gerekir. Yedekleri dediğiniz gibi farklı bir pcye bağlayarak alabilirsiniz.
Ufak bir düzeltme yapayım. Sanırım eskiden uefi kuruluydu ama şu anda legacy olarak başlatmışsınız. Dolayısıyla burada önceki kurulumda ne olarak kurduysanız aynısını yapmanız gerekir böylece dosyalarınızı silmeniz gerekmez. Siz boot ekranında uefi olanı seçip tekrar deneyin.
Zaten islemden once bios setupa girdim uefi daydi legacyde aldim ondan kaynaklanmis.Abim benim senin agzin bal yesin.Isin gucun rast gelsin insallah.Ne kadar sevindim anlatamam.

Son düzenleme:
Oncelikle yardim icin tesekkur ediyorum.Malesef yedegim yok.Windows 10 orjinal iso usbmde mevcut.
Windowsu nereye yuklemek istiyorsunuz yazan kisim bende su sekilde
Sürücü 0 Ayrılmamış alan Toplam Boyut 440.7 Gb bos alan 440.7
Surucu 0 Bölüm 1: D Sürücüm Toplam Boyut 488 GB Boş Alan 450 Gb
Surucu 0 ayrilmamis alan toplam boyut 508 MB bos alan 508 MB
Bu 3 bolumden sadece d silinebiliyor diger ikisini silemiyorum.Ve hic birini secip ileri diyemiyorum.

Zaten islemden once bios setupa girdim uefi daydi legacyde aldim ondan kaynaklanmis.Abim benim senin agzin bal yesin.Isin gucun rast gelsin insallah.Ne kadar sevindim anlatamam.
Rica ederim bazen başıma geliyordu benim de çözüme ulaşabildiysek ne mutlu bana. Cevabımı en iyi cevap olarak işaretleyebilirsin ki başka insanlar da görüp sorununa çözüm bulabilsin. İyi forumlar :)

Geri
Yukarı