Windows 10 format atma

emretalay1

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben sistemime yeni işlemci anakart ve RAM aldım. Parçaları taktıktan sonra format atacağım. Ancak nasıl atacağımı bilmiyorum.
İzlediğim videolarda sıfır sisteme kuruyorlar Windows'u. Onu anladım ancak benim şu an sistemimde Windows var. Ben Windows 10'u flash belleğime atıp hazırladıktan sonra. Bilgisayarımda halihazırda duran verileri dosyaları oyunları nasıl sileceğim? Ya da yeni Windows kurarken bunlar kendiliğinden siliniyor mu?
Sırayla tek tek anlatabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar ben sistemime yeni işlemci anakart ve RAM aldım. Parçaları taktıktan sonra format atacağım. Ancak nasıl atacağımı bilmiyorum.
İzlediğim videolarda sıfır sisteme kuruyorlar Windows'u. Onu anladım ancak benim şu an sistemimde Windows var. Ben Windows 10'u flash belleğime atıp hazırladıktan sonra. Bilgisayarımda halihazırda duran verileri dosyaları oyunları nasıl sileceğim? Ya da yeni Windows kurarken bunlar kendiliğinden siliniyor mu?

YouTube'a Technopat ufei Windows kurma yazarsan çıkacaktır.

Windows 10 kurarken disk bölümünde bütün diskleri silin.

En az 8 GB USB belleğinin olması gerek, varsa bu programı kur.

Ardından bunu kur.

Öncelikle Windows 10 ISO dosyası edinmen gerek, programdan Windows 10'u seç. Windows 10 2004 öneririm, bu program sayesinde Windows 10 ISO dosyası indireceksin.

Sonraki adım olarak Windows 10'u USB belleğine yazdırman gerek. bunun için Rufus adlı programı kullanman gerek.

Windows 10 ISO'sunu Rufus ile USB belleğine aktarmak için bu videoyu izle.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistemin eski değilse UEFI yani modern Windows 10 kurmalısın, böylelikle Windows 10'un açılışı hızlanacak. Videoda nasıl UEFI kurulacağını anlatıyor. USB belleğe Windows 10'u aktardıktan sonra USB'yi bilgisayara tak ve bu videoyu izle.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Tebrikler! Artık Windows 10'u formatladın!

Son düzenleme:
Disk Yönetimi'ni açın ve Windows'un kurulu olduğu birimi bulun. Ardından sistemi kapatın ve USB'nizi takın, boot menüsünü açmak için anakart üreticisinin belirlediği tuşa ardarda basın. Gelen ekranda USB'yi seçin. Kurulum ekranına geldiginiz de sadece öğrendiğiniz birimi biçimlendirin.

Eğer diskinizi hiç bölmediyseniz komple diski biçimlendirebilirsiniz ama bunu yaparsanız bütün veriler silinecektir. Önemli olan verilerinizi herhangi bir yere yedekleyin ya da diskte belirli bir yer açıp oraya atın eğer yapacak olursanız kurulum sırasında bu bölüme dokunmayın.

Eğer halihazırda Windows kurulu ise diskinizde Sistem Ayrıldı ve Kurtarma adlı iki bölüm vardır. Bunları isterseniz silebilirsiniz ama Windows yine bu bölümleri oluşturacaktır. Bu yüzden dokunmayın.

Son düzenleme:
1- UEFI USB Bellek hazırladı iseniz bilgisayara takınız.
2- Yeniden başlatın, kapanıp tekrar güç geldiğinde Boot menuye girip UEFI diskini seçiniz.
3- Gelen ekranda kurulum işlemlerini başlatacaksınız.
4- Disk seçim ekranına geldiğinde sistem dosyaları olarak adlandıranları ve ayrılmış diskleri silin.
5- Yeni bir disk oluşturun ve kurulum işlemlerini tamamlayın.

En az 8 GB USB belleğinin olması gerek, varsa bu programı kur.

Ardından bunu kur.

Öncelikle Windows 10 ISO dosyası edinmen gerek, programdan Windows 10'u seç. Windows 10 2004 öneririm, bu program sayesinde Windows 10 ISO dosyası indireceksin.

Sonraki adım olarak Windows 10'u USB belleğine yazdırman gerek. Bunun için Rufus adlı programı kullanman gerek.

Windows 10 ISO'sunu Rufus ile USB belleğine aktarmak için bu videoyu izle.

Sistemin eski değilse UEFI yani modern Windows 10 kurmalısın, böylelikle Windows 10'un açılışı hızlanacak. Videoda nasıl UEFI kurulacağını anlatıyor. USB belleğe Windows 10'u aktardıktan sonra USB'yi bilgisayara tak ve bu videoyu izle.

Tebrikler! Artık Windows 10'u formatladın!

Usta çok iyi anlatmışsın eyvallah. Son bir sorum olacak bilgisayara Windows yüklemeden önce anakartın sürümünü güncelleyin diyorlar. Bu çok önemlimi. Sonrasında sorunlar çıkabiliyormuş

İlk defa duydum, Windows'a format attıktan sonra da yükleyebilirsin BIOS sürücüsünü.

Cansın. Ustam son soru: Win 10 kurdum. Sonra anakart BIOS güncelledim. Sonra driver kurmam gerekecek galiba. İşlemci anakart ve RAM için ayrı ayrı driverlar mı kurmam gerekiyor. Ya da driverlerı nereden kuracağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı