Windows 10 format esnasındaki MSR bölümlerini kaldırma

enginbey8108

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Windows 10 1809 yükleme sonrası ISO dosyasını USB format atarken MSR bölümleri ayırıyor (3-4 bölüm) ben bu bölümleri kaldırmak istiyorum. BIOS araması sonucu bir şey elde edemedim.

ççç.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Disk yönetimini açtığımda sanırım gereksiz bölümler olduğunu fark ettim, (EFI sistem bölümü) bir işe yarar mı, silinebilir mi?
Silmem gereken başka bölümler varsa belirtirseniz sevinirim. Silemiyorum.
Silerseniz sisteminiz boot etmez. Gerekli alandır silinmez yani.
EFI bölümü işletim sistemlerinin boot edilebilmesini sağlayan dosyaları barındırır. Bu bölümü silerseniz Windows açılmaz.
Yedek almaktan kastınız diskin yedeğini almak mı?
---

Arkadaşlar 8.1'de birim genişletme seçeneği etkin değil, neden? Disklerimi bozuldu galiba. EFI'yi silebilir miyiz acaba? Sistem ayrıldı bölümüm kayboldu.

Eki Görüntüle 536961

--
Sistemimde 240 GB SSD var HDD yok. 8.1 kurmak için SSD'nin üstüne geldiğimde:
Windows bu diske yüklenemez. Seçilen diskte bir MBR bölüm tablosu var. EFI sistemlerde Windows yalnızca GPT disklere yüklenir.
Hatasını alıyorum. SSD'den ayrıca 100 MB'lık bölümle 30 GB'lık flash diskim de görünüyor. Flash'ımı 2.0 portuna taktım, UEFI'den yüklemeyi seçtim. Yardım eder misiniz?
Nasıl düzelteceğim.

Eki Görüntüle 535521
Beyefendi diskteki bütün bölümleri sileceksiniz. Sildiğinizde de bu hata gelmeyecek. Rehber gayet açık ve net:

Kaldı ki aslında Diskpart açmana bile gerek yok çoğu zaman. Diskteki bütün bölümleri silip yeni bölüm desen zaten GPT olacak...

Daha önce açtığınız konularda silinmemesi gerektiğini söyledim. Başka arkadaşlar da söyledi. MSR, sistem ayrıldı, kurtarma, UEFI gibi bölümleri sadece işletim sistemi yüklemeden önce silmelisiniz. İşletim sistemini yüklerken bu bölümler tekrar oluşacak. Sonrasında da silmeyin, dokunmayın.​
Acronis ile ilgili sorununuzun çözümü bu bahsettiğiniz bölümleri kaldırmak değil.​

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı