Windows 10 format sırasında diskleri görmeme sorunu

Yusuf_C

Decapat
Merhabalar,

Arkadaşım bilgisayarında Driver yüklerken yanlış bir şey yapmış. Bilgisayar diskten başlatıldığında hiçbir şekilde açılmıyordu. Sistem geri yükleme noktası da bulunmuyordu. Bilgisayar uzun süredir çöplük gibi kullanıldığından format atayım istemiş. Bilgisayarı onar denilen mavi bir ekranda bütün diskleri silmiş.

Şimdi format USB'si oluşturdum. Windows'un kendi aracını kullandım USB'yi hazırlarken. Format sırasında diskleri biçimlendireceğim ekrana geldiğimde hiçbir şekilde disk gelmiyor karşıma.

Komut istemcisine girip:

Diskpart.
List disk.

Yaptığımda disk 0 olarak sadece USB'yi görüyor.

Takılı olan 2 diskimi, disk 1 ve disk 2 olarak listeliyor, yanında no media yazıyor ve disk marka ve isimleri yok. Ayrıca disk kapasiteleri 0 olarak görünüyor. Ne yapmak lazım bu durumda? Yardımcı olabilir misiniz?

Not: USB'yi 2.0 ve 3.0 portlarında ayrı ayrı denedim. Genede görmedi.

Son düzenleme:
Diskleri başka bir bilgisayarda veya harici bir şekilde bağlayarak denedinizmi?
Ne yazık ki öyle bir imkanımız yok. Anca komşunun laptopu var :) Eski bir Workstation. Bios ayarında Raid vardı. Onun ile alakalı bir durum olabilir mi acaba ? ACHI moduna alıp denedim gene değişen birşey olmadı. Diskler 120 gb'lık 2 adet SSD.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı