Windows 10 format sırasında interneti algılamıyor

KeremB

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarım format atmak istiyorum fakat Windows yükleme ekranında Ethernet kablom takılı olmasına ragmen kabloyu görmüyor ve internet olmadan devam et butonu çıkmıyor. Kabloyu çıkarıp tekrar başlattım ama hiçbir şey degişmedi. Ne yapabilirim?

ED989C7F-7071-4DD7-B3D4-C2693D00BEDC.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu yöntem, Windows 11 için internetsiz kurmaya yarıyordu. Belki Windows 10 için de geçerlidir. İşe yararsa, kurulumu yaptıktan sonra halletmeyi denersiniz internet olayını.

• Shift + F10 basın.
  • Açılan CMD ekranına taskmgr.exe yazın.
  • OOBEConnectionFlow.exe görevi sonlandırın.

Technopat'ın bir videosunda bu sorunun üstesinden gelmek için Recep Baltaş bir USB Wi-Fi adaptörü kullanıyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Bilgisayarım format atmak istiyorum fakat Windows yükleme ekranında Ethernet kablom takılı olmasına ragmen kabloyu görmüyor ve internet olmadan devam et butonu çıkmıyor. Kabloyu çıkarıp tekrar başlattım ama hiçbir şey degişmedi. Ne yapabilirim?

Eki Görüntüle 1513431

Kurulum dosyası güncel mi? 2-3 aylık ise güncel demektir. Sitesinde indirmede Kasım 2021.
Güncellemesi yazsa bile 4-6 ayda bir kurulum diskini güncellemeniz gerekiyor. Güncel ise Ethernet kablosunun bilgisayara giriş ya da modeme giriş yerinde temassızlık olabilir. Bu sorun benim başıma gelmişti ufak bir dokunmada internet kesiliyordu kabloyu değiştirdim sorun çözülmüştü. Ama ara ara kablo sağlam bile olsa böyle hata bende de geliyordu onun için modem ve bilgisayarı 5 dakika kapalı tutup açıp öyle kurulum yapmanız.

Yazdığınız tüm önerileri denedim ama hala bir sonuç elde edemedim Windows'u kuramıyorum duruyor.

BIOS'tan internetiniz kapalı olabilir. BIOS ile ilgili hiçbir işlem yaptınız mı? BIOS üzerinden vereceğim sekmelere girip bakın açık mı kontrol edin. BIOS - Advanced - onboard devices Configuration - onboard pcıex 10/100Mb lan ve lan option ROM - enable.

bu yazdıklarım bilgisayardan bilgisayara değişebilir. Benim bilgisayarda BIOS - Advanced - onboard devices Configuration - lan olarak görüntüleniyor.

BIOS ile bir sorun olacağını sanmıyorum ama bir kontrol etmenizde fayda var. Normalde internet yokken yine de kurulum yapılıyor. Bu şekilde de sorun çözülmez ise yeniden ISO dosyası indirip USB belleğe yazdırıp öyle deneyin. Benim aklıma başka bir çözüm gelmiyor.

Son düzenleme:
Yeniden ISO dosyasını indirdim bu sefer Rufus ile kurdum yine aynı M.2 SSD yerine hard diske kurdum yine aynı kafayı yemek üzereyim ilk defa böyle bir şey başıma geliyor ve benzeri bir olayla daha önce kimse rastlamamış.

Yeniden ISO dosyasını indirdim bu sefer Rufus ile kurdum yine aynı M.2 SSD yerine hard diske kurdum yine aynı kafayı yemek üzereyim ilk defa böyle bir şey başıma geliyor ve benzeri bir olayla daha önce kimse rastlamamış.
Ethernet kablosunu çıkarıp öyle format attınız mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı