Windows 10 format sonrası açılmıyor

Eness4389

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
4GB
Merhaba. Flashdan Windows 10 yüklüyorum yükleme sonrası flashı çıkarıp sistemin açılmasını bekliyorum fakat açılmıyor mini bir BIOS boot menüsü geliyor. SATA CD ve SATA HDD seçenekleri var ikisi de tepki vermiyor açılmıyor.
Boot sıralamamda USB'yi üste alınca Windows 10 yükleme başa alıyor. HDD üste alınca bu sorun çıkıyor ne yapacağımı bilemedim.

Dosya Ekleri

• 74A3F85B-F3BD-4432-A3F1-5484C70CC671.jpeg
    74A3F85B-F3BD-4432-A3F1-5484C70CC671.jpeg
    139,9 KB · Görüntüleme: 43
  • image.jpg
    image.jpg
    109,3 KB · Görüntüleme: 40
  • image.jpg
    image.jpg
    111,1 KB · Görüntüleme: 40
  • image.jpg
    image.jpg
    101,8 KB · Görüntüleme: 38
  • image.jpg
    image.jpg
    95,1 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleyen: Moderatör:
Kanka flash ı yazarken UEFI seçtiğine eminsin değil mi MBR seçmiş olmayasın yanlışlıkla?
Bir de flash ı yazdıktan sonra Rufus'la işlem bitince USB'yi çıkar sonra PC'yı kapat PCI kapalıyken USB'yi tak PC'yi başlat öyle BIOS'a gir USB'yi görmesi lazım.

Kanka flash ı yazarken UEFI seçtiğine eminsin değil mi MBR seçmiş olmayasın yanlışlıkla?
Bir de flash ı yazdıktan sonra Rufus'la işlem bitince USB'yi çıkar sonra PC'yı kapat PCI kapalıyken USB'yi tak PC'yi başlat öyle BIOS'a gir USB'yi görmesi lazım.
Yaklaşık 1 yıl önce yine bu flashla win10 yükleyip kullanmıştım . Sorunsuz tamamlanmıştı

gpt olarak formatlamayı deneyin
  • Diskpart
  • List disk
  • Sel Disk X ( Bu X senin HDD )
  • Clean
  • Convert gpt
  • Exit

Kanka sanırsam 1 yıllık bootlanmış USB kullanıyorsun USB'ni biçimlendirip 0'dan bir boot yapsana Rufus'la bir de öyle dene BIOS güncellemesi olduysa 1 yıl önceki işlemler geçerli olmayabilir.

gpt olarak formatlamayı deneyin
  • Diskpart
  • List disk
  • Sel Disk X ( Bu X senin HDD )
  • Clean
  • Convert gpt
  • Exit
Yaptım uyarı gitmedi ama yine de başlattım tekrar. Galiba hdd sizlere ömür artık
Kanka sanırsam 1 yıllık bootlanmış USB kullanıyorsun USB'ni biçimlendirip 0'dan bir boot yapsana Rufus'la bir de öyle dene BIOS güncellemesi olduysa 1 yıl önceki işlemler geçerli olmayabilir.
Evet ama şuan yeni bir boot yapacak bilgisayarım yok kanka :)

Yeni konular

Geri
Yukarı