Windows 10 format sonrası açılmıyor

BaronJoe

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba Monster Abra A5 v5.1 bilgisayar kullanıyorum. SSD slotu vardı M.2 SSD aldım ve taktım bilgisayara. Sonra bilgisayarı açıp disk yönetiminden kontrol ettim ve SSD gözüküyordu. Windows 10 format USB'si hazırladım önce F2 Boot menüsünden Boot option 1'e USB belleği getirdim, UEFI Boot enabled yaptım. Launch CSM Disabled'da bıraktım. Save and exit dedim F7'ye basıp Boot device olarak FAT32 yazan belleği seçtim ve format menüsünden gerekli işlemleri yapıp biçimlendirip önce SSD diskini yeni diyerek oluşturdum. Sürücü 1'de 100 MB sistem 16 MB msr alanı oluşturdu. Daha sonra hard disk içinde yeni diyerek sürücü oluşturdum, onda sadece 16 MB msr alanı oldu. SSD sürücüsünü seçip ileri dedim, formatı bitirdi hızlıca. Daha sonra tekrar format ekranına atıyordu. Ben de yeniden başlatılıyor ekranı gelince USB'yi çıkarttım, bu sefer de "reboot and select proper..." Diye devam eden bir hata almaya başladım ve çözemiyorum sorunu. Lütfen yardımcı olun bana.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya buradan cevsp beklerken ben windowsu HDD ye kurup denedim çalışır mı diye ve şuan kurulum bitirdi kendi kendine. SSD ye kuramıyorum yüksek ihtimalle bunun nedeni nedir. SSD yi takıp formattan önce kontrol ettim disklerde gözüküyordu. Formatta disk ayarlamaları bölümündede çıkıyor. Ancak oraya kurunca bu sorunu veriyor galiba.
Bir de bu şekilde oluyorsa tekrar format atmak yerine hdd de olan sistemi ssd ye taşısam kurulumu bitirdikten sonra olur mu acaba. Bir fark yaratır mı?

Son düzenleme:
Ya buradan cevsp beklerken ben windowsu HDD ye kurup denedim çalışır mı diye ve şuan kurulum bitirdi kendi kendine. SSD ye kuramıyorum yüksek ihtimalle bunun nedeni nedir. SSD yi takıp formattan önce kontrol ettim disklerde gözüküyordu. Formatta disk ayarlamaları bölümündede çıkıyor. Ancak oraya kurunca bu sorunu veriyor galiba.
Bir de bu şekilde oluyorsa tekrar format atmak yerine hdd de olan sistemi ssd ye taşısam kurulumu bitirdikten sonra olur mu acaba. Bir fark yaratır mı?
Sistemi HDD den SSD ye geçirmek için sıfırdan kurman lazım. Eğer windows kurulum ekranında sıkıntı çıkmadan kuruluyorsa SSD ye reboot and select proper device sorunu için bios boot menüden SSD yi en üste alman lazım yada varsa Windows Boot Menager'ı en üste alacaksın .

Arkadaşlar dediklerinizi yapmaya çalıştım ancak olmadı hatanın bende olduğunu farkettim. M2 Sata yerine M.2 NVME ssd almışım. Forumlardan baktığımda çalışmayacağı söylendi. Bu durumu kurtarma şansım yok mu. Çözüm önerisi olan var mı? Ve ilk takıp çalıştırdığımda disk yöneticisinden diski biçimlemdirdim ve bilgisayarım kısmında gözüküyordu orada gözükmese bu kadar saat boşuna uğraşmazdım en azından...

Yeni konular

Geri
Yukarı