Windows 10 format sonrası FPS arttırma

Linusl

Hectopat
Windows 10'da yeni ayarlarla yapılması gereken birkaç şey biliyorum. Mesela pil tasarrufundan en iyi performans moduna geçirmek, diskleri birleştirmek, oyunları Intel değil NVIDIA ekran kartım üzerinden açmak, GeForce Experience ile oyunları optimize etmek ve Xbox Game Bar'ı durdurmak. Bunların yanında yapabileceklerim nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10'da yeni ayarlarla yapılması gereken birkaç şey biliyorum. Mesela pil tasarrufundan en iyi performans moduna geçirmek, diskleri birleştirmek, oyunları Intel değil NVIDIA ekran kartım üzerinden açmak, GeForce Experience ile oyunları optimize etmek ve Xbox Game Bar'ı durdurmak. Bunların yanında yapabileceklerim nelerdir?
Böyle bir konu açtıysan FPS değerlerinden memnun değilsin demektir. FPS'ni etkileyebilecek tüm yazılımsal müdahaleleri yapmışsın. Hayla daha memnun değilsen bu FPS yükseltme işlerini bırakıp, ya sistem bileşenlerini yükselteceksin yada yeni bir sistem satın alacaksın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bu videodaki her şeyi yapın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bu videodaki her şeyi yapın.
FPS artıyor ama oyunlardan ve videolardan aldığın keyfi yerin dibine çekiyor. Keyif almayacaksak yüksek FPS'i napalım ?

Böyle bir konu açtıysan FPS değerlerinden memnun değilsin demektir. FPS'ni etkileyebilecek tüm yazılımsal müdahaleleri yapmışsın. Hâlâ daha memnun değilsen bu FPS yükseltme işlerini bırakıp, ya sistem bileşenlerini yükselteceksin ya da yeni bir sistem satın alacaksın.

Aslında memnunum biraz düşük çözünürlükte rahatça R6 oynayabiliyorum fakat hem diğer arkadaşlara yardım olsun hem de fazlasından zarar gelmez diyerek konuyu açtım belki bilmediğim bir şey vardır diye.
FPS artıyor ama oyunlardan ve videolardan aldığın keyfi yerin dibine çekiyor. Keyif almayacaksak yüksek FPS'i ne yapalım?

Evet ya dosya temizliği ve bazı şeyler dışında bu video biraz Full espor modunda olup sadece FPS odaklı oynayanlara göre olmuş.

Geri
Yukarı