Çözüldü Windows 10 format sonrası mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

VicMeum

Hectopat
Yer
Turkey
Daha fazla  
Selamlar,

Yıllardır kullandığım emektar bir laptopum var. Aldığımda Win 8.1 yüklüydü ben de bozuk değilse dokunma mantığıyla Windows 10'a hiç güncellemedim, ta ki artık iyice kullanılmaz hale gelene kadar. Basit bir Excel dosyasını bile 1 dakikadan uzun sürede açıyordu artık format atılıp güncellenme zamanı gelmişti. Tamamen YouTube'dan izleyerek önce içini açıp temizledim ki bunu daha önce hiç yapmamıştım, ardından bilgisayarı toparlayıp hala çalıştığına emin oldum. Sonrasında Technopat rehberlerini izleyerek format atıp Windows 10'a güncelledim. İşte olaylar burada patlak verdi. İlk formattan sonra bilgisayar Windows açılış ekranında dondu. Tam bir gece belki devam eder diye bekledim ama aynı ekranda takılı kaldı, belki de bir şeyleri yanlış yapmıştım. Forumlardaki genel kanı tekrar format atmam üzerineydi. Tekrar format attım bilgisayar açıldı, hata veren sürücüleri güncelledim. O gün her şey tıkırında gitmişti, bilgisayar adeta uçuyordu. Fakat sabah tekrar açtığımda "Windows başlatılamadı" hatası aldım. Yeniden başlat seçenine tıklayınca bilgisayar açıldı her şey normaldi. Herhalde tek seferlik bir hata bulup düzeltti dedim ve pek takılmadım. Ertesi gün tekrar açtım ve yine aynı hata, bilgisayarı kapattıktan sonraki her açılışında hatayı veriyor ama yeniden başlat deyince de açılıyor. Bilgisayarımın özelliklerini ve minidump dosyalarını aşağıya ekliyorum, değerli vaktinizi ayırdığınız için şimdiden teşekkürler.

Minidump: Desktop.rar

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    10,9 KB · Görüntüleme: 160
Son düzenleme:
Çözüm
Sorun disk kaynaklı değil. Ortada bir yanlış yönlendirme var ama çözeriz.

2 hatanız AMD ekran kartı, 1 hatanız ise Synaptics Touchpad sürücüsü yüzünden olmuş.

DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırıp en güncel sürümünü yükleyiniz.

Touchpad sürücünüzü verdiğim linkten yükleyin.

Ayrıca Intel ses sürücünüzü de güncelleyin.
Sorun disk kaynaklı değil. Ortada bir yanlış yönlendirme var ama çözeriz.

2 hatanız AMD ekran kartı, 1 hatanız ise Synaptics Touchpad sürücüsü yüzünden olmuş.

DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırıp en güncel sürümünü yükleyiniz.

Touchpad sürücünüzü verdiğim linkten yükleyin.

Ayrıca Intel ses sürücünüzü de güncelleyin.

Çözüm
@KojiroHyuga04 Hocam ekran kartı son sürümdeydi, birkaç konu da daha gördüm bu sürüm sanırım biraz problemliymiş ondan mütevellit daha eski bir sürüm yükledim. Touchpad sürücüsünü de verdiğiniz linkden güncelledim. Şimdilik herhangi bir sorun yok, aç kapa yaptığımda da hata vermiyor. Çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı