Windows 10 format sonrası mavi ekran hatası

erkoman

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
16 GB
Ekran kartı
NVİDİA MX110
Anakart
HP 250 G7
İşlemci
İNTEL İ3 7TH GEN
Windows 10 22H2 sürümünü Rufus'la beraber flash beleğe yazdım. Format sonrası Windows güncelemesi sonrasında, yeniden başlatım ve resimdeki gibi bir mavi ekran hatası ile karşılaştım. Hemen WinDbg programından baktığımda resimdeki gibi bir sonuç elde ettim. Bunu teyit etmek için 2 defada dağa format attım her format sonrası Windows günelemesi yaptıktan sonra, yeniden başlatmada aynı mavi ekran hatası ile karşılaşıyorum. İnternete baktığımda Windows 10 22H2 sürümünden sonra mavi ekran alanları sayısında fazlasıyla bir artış var. Şunu söylemek istiyorum sizce beni bilgisayardamı bir sorun var yoksa Windows'un bu yeni sürümünde mi bir hata mı var, ve bir çözümü var mı?

Dosya Ekleri

• IMG-20230115-WA0000.jpg
    IMG-20230115-WA0000.jpg
    141,1 KB · Görüntüleme: 49
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    18,7 KB · Görüntüleme: 36
Keşke dump dosyanızı bizler de görebilseydik :) Mümkünse birkaç tane biriktirip atın.

Yeni klasör.rar

BU KONUDA NE YAPMA LAZIM WİNDOWS YAZILIMINDAMI SIKINTI VAR

@Recep Baltaş BEY son 1 ay içinde bu olay artmaya başladı (MAVİ EKRAN) sizce ne yapılmalı

Keşke dump dosyanızı bizler de görebilseydik :) Mümkünse birkaç tane biriktirip atın.
sizce sorun nedir

Son düzenleme:
Yeni klasör.rar

BU KONUDA NE YAPMA LAZIM WİNDOWS YAZILIMINDAMI SIKINTI VAR

@Recep Baltaş BEY son 1 ay içinde bu olay artmaya başladı (MAVİ EKRAN) sizce ne yapılmalı

sizce sorun nedir

Wifi ve Realtek driverlarınızı güncelleyin.

Aşağıdaki linkten sizin cihazınızın sayfasına ulaşabilirsiniz.

Sorun çözüldü mü diye kontrol edin.

Buradan driverlarınızı indirip kurup ardından
bu programı kurun. Sistemi yeniden başlatıp ikonuna çift tıklayın. Tarayıcı açılacak ve driverlarınızı kontrol edecektir. Güncel olmayanlar için download all sonrasında install all yaparak indirme ve kurulum sağlayın. Hepsi kurulana kadar sistemi yeniden başlatmayın. Kurulunca manuel olarak başlatın.

Sorun devam ediyorsa dönüş yapın.

Geri
Yukarı