Windows 10 formatından önce bilinmesi gerekenler nelerdir?

Dabory

Hectopat
Daha fazla  
Birkaç sorum var formatla ilgili.

Öncelikle 4 GB bir disk yeterli olur mu? Daha yükseği yok maalesef elimde.

ISO dosyasının boyutu daha mı küçük olur yoksa direkt olarak USB'ye yazdırabilir miyim? (dediğim gibi 4 GB USB)

ISO dosyası direkt olarak Windows'un sitesinde yok mu? Rufus kullanmak zorunda mıyım? Dosyayı internet kafede yükleyip Flash'a atacağım.

Cevaplar için teşekkürler.

ISO dosyası direkt olarak Windows'un sitesinde yok mu? Rufus kullanmak zorunda mıyım? Dosyayı internet kafede yükleyip Flash'a atacağım.

Bu şekilde yaparsanız sizin bilgisayarınızda USB'den başlatmaya çalıştığınızda hata alacaksınız yani önyüklenebilir olmayacak bu nedenle Rufus kullanmak zorundasınız.

Bu şekilde yaparsanız sizin bilgisayarınızda USB'den başlatmaya çalıştığınızda hata alacaksınız yani önyüklenebilir olmayacak bu nedenle Rufus kullanmak zorundasınız.

İnternet kafede yapacağım için sıkıntı oluyor. Oraya Rufus kuramam herhalde.

Bir de siyah ekran yediğim için BIOS'dan format atacağım.

İnternet kafede yapacağım için sıkıntı oluyor. Oraya Rufus kuramam herhalde.

Rufus taşınabilir bir program yani herhangi bir bir şey kurmuyorsunuz çalıştırıyorsunuz USB diski ve ISO dosyasını seçiyorsunuz ve sizin için önyüklenebilir hale getiriyor.

Bir de siyah ekran yediğim için BIOS'dan format atacağım.
BIOS'tan derken öncesinde ne yapıyordunuz ki?

Rufus taşınabilir bir program yani herhangi bir bir şey kurmuyorsunuz çalıştırıyorsunuz USB diski ve ISO dosyasını seçiyorsunuz ve sizin için önyüklenebilir hale getiriyor.

BIOS'tan derken öncesinde ne yapıyordunuz ki?

Daha önceden normal sıfırlama seçeneğinden yapmıştım bu sefer temiz kurulum yapacağım BIOS üzerinden ilk defa yapacağım yani.

İnternet kafede kuracağim için muallakta kaldım kusura bakmayın bilgim yok bu program hakkında fazla.

Sanırım bilgisayarı açılmıyor o yüzden sıfırlama değil de BIOS'tan yapacak. Yani ben öyle anladım.
İşletim sisteminden sıfırlamak zaten çok ta faydalı olmuyor. En iyisi USB'den boot ederek sıfırlamak.

Daha önceden normal sıfırlama seçeneğinden yapmıştım bu sefer temiz kurulum yapacağım BIOS üzerinden ilk defa yapacağım yani.

İnternet kafede kuracağim için muallakta kaldım kusura bakmayın bilgim yok bu program hakkında fazla.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu iki bağlantı sizin işinize yarayacaktır.

Sanırım bilgisayarı açılmıyor o yüzden sıfırlama değil de BIOS'tan yapacak. Yani ben öyle anladım.

Evet doğru anladınız.

İşletim sisteminden sıfırlamak zaten çok ta faydalı olmuyor. En iyisi USB'den boot ederek sıfırlamak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu iki bağlantı sizin işinize yarayacaktır.

Tamamdır hocam teşekkürler. 4 GB yeterli olur mu videolarda izlediğimde en az 8 diyorlardı çünkü.

Tamamdır hocam teşekkürler. 4 GB yeterli olur mu videolarda izlediğimde en az 8 diyorlardı çünkü.
İngilizceniz güzel ise AtlasOS kullanabilirsiniz dosya boyutu yaklaşık 1GB.

Hocam indirdiğiniz dosyayı Rufus ile flash belleğe yazdırmanız gerekiyor öncelikle. Bir de bilgisayarınızın donanımlarına göre gerekli yazılımların en güncel sürümlerini indirin mutlaka, formatı bilgisayarınıza internet kablonuz takılı olmadan ya da Wi-Fi bağlantınız olmadan tamamlayın. PC açılınca öncelikle indirdiğiniz güncel yazılımların kurulumunı yapıp sonrasında bilgisayarınızı kapatıp internet bağlantınızı gerçekleştirin ve Windows güncelleme işlemlerini bu şekilde yapın. Aksi halde Windows bazen eski yazılım yükleyebiliyor, onları tekrardan kaldırıp kurmaktan kurtulmuş olursunuz.

Geri
Yukarı