Windows 10 formattan sonra yapılması gereken ayarlar neler?

oguzbeyold

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayara format atmayalı 3-4 ay oluyor ve Windows 10 format atmanın zamanı geldiğini düşünüyorum.
Format attıktan sonra optimizasyon ayarları yapmam lazım ve işe yarayan bildiğiniz ayarları söyler misiniz? Klasik bilinen ayarlar olmasın.
Örneğin (%temp% Görev Yöneticisi başlangıç devre dışı kapama vs)

Son düzenleyen: Moderatör:
Arka plan uygulamalarını kapatabilirsin. easy services optimizer uygulaması ıle gereksiz servisleri kolayca kapatıp acabılırsın. oosu10 uygulamasıyla gızlılık ayarlarını optimize edebilirsin

Razer Cortex yüklemek ve her oyunda ekstra 50 FPS kazanmak. @clickclakbum @494722 İnanmıyorsanız araştırabilirsiniz? Kayıt defterinden tut olay zamanlayıcısına kadar debloatlanmış Windows 10'umda yaptı bunu. Stock Windows 10'a neler yapar Allah bilir. Program kendisi söylüyor zaten şu hizmeti şu işlemi oyun sırasında duraklatıyorum ben diye.

Son düzenleme:
Bunun yerine Ragnotechpowered Optimization kullanmak. En azından saçma ve işe yaramayan optimizasyon vaatleri vermek yerine belirli oyunların config dosyalarındaki ayarları düşürüyor.
Cortex, arka planda çalışan bazı hizmetleri/işlemleri oyun oynarken durduruyor. Arka planda fazla işlem var ise fps arttırır, fazla işlem yoksa pek bir etkisi olmaz.

Kendi tanımınıza göre, Ragnotech config dosyalarını değiştiriyor. Oyunun ayarlar sekmesinde olmayan seçenekler fazla ise veya kendiniz ayarları hiç değiştirmediyseniz fps arttırır. Eğer oyunun ayarlar sekmesi iyi ise pek bir etkisi olmaz.

Not: Cortex'in ayar değiştirme özelliği var ama seçili birkaç oyun için çalışıyor.

Razer Cortex yüklemek ve her oyunda ekstra 50 FPS kazanmak. @clickclakbum @494722 inanmıyorsanız araştırabilirsiniz? Kayıt defterinden tut olay zamanlayıcısına kadar debloatlanmış Windows 10'umda yaptı bunu. Stock Windows 10'a neler yapar Allah bilir. Program kendisi söylüyor zaten şu hizmeti şu işlemi oyun sırasında duraklatıyorum ben diye.

@oguzbeyold bu tür hiçbir programa gerek yok gerekli sürücü ve programları (Office, Google vb.)
Yükleyip hizmetlerdeki SysMain ve Windows Search'i kapatıp görünümü kısarak arada da wise ile temizlik yaparsanız yeterli olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı