Windows 10 garip yazılar sorunu

Samir Elekberli

Hectopat
Daha fazla  
Fotoğraflardan da gördüğünüz gibi yazılar çok garip, bu sorun yeniden başlatınca oluyor hep, dili değiştirince düzeliyor. Bu arada yeniden başlatma çok uzun sürüyor(15-20 Dakika). Ayrıca yeniden başlatma sonrası Wi-Fi ve ses çalışmıyor, sorunları gider basınca düzeliyor.

Dosya Ekleri

• 20200308_131848.jpg
    20200308_131848.jpg
    2,5 MB · Görüntüleme: 93
  • 20200308_131855.jpg
    20200308_131855.jpg
    1,6 MB · Görüntüleme: 85
Sistemi Malwarebytes veya Kaspersky ile taratır mısın?
Şu an bilgisayarda virüs yok, zamanında vardı ki, o virüsten sonra bu hale gelmişti, Kaspersky kullanarak silmiştim, sistem sorununa benziyor ama sfc /scannow ve DCIM komutlarını yazınca, bir sorun yok yazıyor CMD'de. Aynı zamanda Malwarebytes ile de tarattım ama bir virüs bulamadı.

Şu an bilgisayarda virüs yok, zamanında vardı ki, o virüsten sonra bu hale gelmişti, Kaspersky kullanarak silmiştim, sistem sorununa benziyor ama sfc /scannow ve DCIM komutlarını yazınca, bir sorun yok yazıyor CMD'de. Aynı zamanda Malwarebytes ile de tarattım ama bir virüs bulamadı.
Virüs sistem dosyalarına zarar vermiştir büyük ihtimalle. Sistem özellikleriniz nedir? Temiz kurulum ile Windows 8, 8.1 veya 10 a geçmenizi öneririm.
Şuan Windows'un hangi sürümü var?

Virüs sistem dosyalarına zarar vermiştir büyük ihtimalle. Sistem özellikleriniz nedir? Temiz kurulum ile Windows 8, 8.1 veya 10 a geçmenizi öneririm.
Şuan Windows'un hangi sürümü var?
Windows 10 Pro 64Bit ve son sürümünü kullanıyorum, PC deki tek sıkıntı çıkaracak şey 5400RPM HDD kullanmam ama onda bile 15-20 dakika sürmemeli yeniden başlatma. Formatsız bir çözüm var mı? Eğer tek çözüm formatsa bahar ayında çıkacak olan sürüme formatlarım zamanı geldiğinde.

Windows 10 Pro 64Bit ve son sürümünü kullanıyorum, PC deki tek sıkıntı çıkaracak şey 5400RPM HDD kullanmam ama onda bile 15-20 dakika sürmemeli yeniden başlatma. Formatsız bir çözüm var mı? Eğer tek çözüm formatsa bahar ayında çıkacak olan sürüme formatlarım zamanı geldiğinde.
Aklıma başka çözük gelmiyor. Korsandan uzak durun bulaşan virüsler işletim sistemine böyle zararlar verebiliyorlar.
@Murat5038, @24099 biliyorlarsa söylerler.

Konu ile ilgili olarak, Ayarlar>Zaman ve Dil>Bölge ve Dil dizinini izleyin ve Ülke veya bölge adlı ayarın Türkiye olduğundan, Diller adlı ayarın ise Türkçe olarak seçili olduğundan emin olunuz.

Ardından, Ayarlar>Cihazlar>Yazma dizinini izleyin ve ''Yanlış yazılan sözcükleri otomatik düzelt'' seçeneğini kapatın ve sonucu gözlemleyiniz.

Ayrıca Yazı Tipi Ayarları'na girip varsayılanları geri yükleyebilirsiniz.

Son olarak bunlar fayda etmezse Temiz kurulum yapmanız gerek çünkü Çinlilerin virüsleri bilgisayarı alt üst ediyor genelde.

Ya denildiği gibi sisteme bir zararlı yazılım bulaşmış dil ayarlarıyla oynamış veya sistemin dil paketlerinde veya bazı kütüphanelerde sorun var.

Windows 10 kurulum medyası ile sistem onarımı yapın. Sonra dil ayarlarını tekrar başka bir Latin alfabeli dile çevirip geri Türkçe olarak ayarlayın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı