Windows 10 Gece İndirme Yaparken Kapanıyor

cookie_monster

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

Bilgisayara indirme yaparken, gece açık bıraktığımda sabah şifre ekranıyla karşılaşıyorum. Yani gecenin yarısı gitmiş oluyor, indirme aksıyor. Şifremi girip, masaüstüne geldiğimde ise sağ alt köşede "Güncelleştirmeler yüklendi" yazısını alıyorum. Bilgisayar açıkken, ben onaylamadan güncelleştirme yapıyor.
Windows 8.1'de böyle bir sorun yoktu; bilgisayar açıkken hiç kapanmıyordu, yeniden başlamıyordu veya herhangi bir güncelleme yapmıyordu.
Bu sorunu nasıl düzeltebilirim? Bende 24 saat indirme süresi bulunan The Witcher 3: Wild Hunt 48 saatte çıktı. :/

Teşekkürler.

Screenshot_41.png
Pil ayarlarıyla oynadınız mı ?

Windows 10'da maalesef artık kullanıcıya sormadan update yapıp, bilgisayarı yeniden başlatma gibi bir özellik geldi. Bunu ya windows update ayarlarının yapıldığı ekrandan schedule (notify to schedule restart diye bir kutucuk var) etmek gerekiyor ya da windowsupdate servisini manuele çekmek gerekiyor.

Bak burda anlatmış nasıl yapıldığını.
Turn off Automatic Updates in Windows 10 build 9926 - 4sysops

Windows 10'da maalesef artık kullanıcıya sormadan update yapıp, bilgisayarı yeniden başlatma gibi bir özellik geldi. Bunu ya windows update ayarlarının yapıldığı ekrandan schedule (notify to schedule restart diye bir kutucuk var) etmek gerekiyor ya da windowsupdate servisini manuele çekmek gerekiyor.

Bak burda anlatmış nasıl yapıldığını.
Turn off Automatic Updates in Windows 10 build 9926 - 4sysops

O ayarı yaptım, artık otomatik değil. İnşallah tekrar kapanmaz. :)

Abi pil yerine sağ tık yap orada güç seçeneklerine tıkla orada plan ayarlarını değiştir var ordakilerin hepsini hiçbir zaman yap sonra mavi yazıyla gelişmiş güç ayarları değiştire tıkla sabit diski kapatmak için süreyi pildeyi 4800 prizdeyi de 4800 yap

Geri
Yukarı