Windows 10 gereksiz dosyaları silme

Temp.
%Temp%
Prefetch.
windows.old (opsiyonel)
Ayarlardaki gereksiz dosyalar.
Temizleyebilrisiniz.(olası sorunlardan sorumlu değilim.)

Bunlar ile uğraşmak yerine CCleaner kullanılır. Size yedekleme soracak yedek almayı unutmayın aksi taktirde olası sorunlardan sorumlu değilim.

Disk temizlemeyi açın

Ekran görüntüsü 2021-05-21 110337.png

Disk temizlemeyi açtıktan sonra sistem dosyalarını temizleyin seçeneğine bas

Ekran görüntüsü 2021-05-21 110532.png

Burada silmek istediğin dosyaları seç ve tamam'a bas

Ekran görüntüsü 2021-05-21 110704.png

Kendisi otomatik olarak silmeye başlayacaktır

Disk temizlemeyi açın

Eki Görüntüle 1033711

Disk temizlemeyi açtıktan sonra sistem dosyalarını temizleyin seçeneğine bas

Eki Görüntüle 1033712

Burada silmek istediğin dosyaları seç ve tamam'a bas

Eki Görüntüle 1033713

Kendisi otomatik olarak silmeye başlayacaktır
Disk temizlemede indirilenler klasörü de oluyor bazılarında, lazımsa indirilenleri seçmeyin yoksa arşivlediğiniz dosyalar da gidebilir.
Ben bilgisayardaki boş dosyalar nasıl temizlenir böyle bir videodan görmüştüm.Tam bilmiyorum ben sildim ama sıkıntı çıkmadı bende.
"recent" klasöründe sadece kısayollar varmış. Denedim şimdi dosyanın aslı gitmiyor, sadece kısayollar siliniyor. Zaten Kb boyutunda.

Ek olarak "Ayarlar>Sistem>Depolama" sayfasından geçici dosyalar gibi dosyaları da silebilirsiniz, silmeden önce ne olduğunu kontrol edil zira gerekli dosyalar gitmesin.

Merhaba. Windows 10 kullanıyorum. Bilgisayarın temizliğine çok önem veririm, gereksiz dosyaları kaldırmak için hangi adımları uygulayabilirim ( "prefetch" klasöründeki dosyaları silmek gibi ) ve bununla ilgili bir rehber var mıdır acaba? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler :)

Win + R tuşlarına basın gelen çalıştır kısmına cleanmgr yazın ve orada çıkan her şeyi seçin gereksiz dosyalar silinecek ve yer açılacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı