Windows 10'da gereksiz dosyaları veya kaldırılan dosyalardan kalan verileri silme

1xcs

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese iyi sosyaller bilgisayarıma zaman zaman yeni programlar indiriyorum ama bilgisayardan kaldırdığımda bazı dosyalar kalıyor bu programları bilgisayardan kaldırmak için ne tür yollar izliyorsunuz?

Revo Uninstaller ile siliniz programları. Bu sayede kalıntılarla birlikte silinir.

%100 işe yarar mı hocam.

Biraz riskli olabiliyor ama dikkatli kullanmak lazım, Wise disk cleaner ve CCleaner yetiyor.

CCleaner kullandım ama açıkçası fazla kullanışlı gelmedi Premium bir yazılım oldu için standart versiyonda iş yapabildiğini düşünmüyorum ama tekrardan inceleyeceğim.

Ben Advanced System Care programı ile bu temizlikleri yapıyorum.

Bazı Windows'un silinmeyen programları oluyor onlarında datalarını siliyor mu peki.

%100 işe yarar mı hocam.

CCleaner kullandım ama açıkçası fazla kullanışlı gelmedi Premium bir yazılım oldu için standart versiyonda iş yapabildiğini düşünmüyorum ama tekrardan inceleyeceğim.

Bazı Windows'un silinmeyen programları oluyor onlarında datalarını siliyor mu peki.
İzin verdiğin şeyleri temizleyebiliyorsun. Seçenekler sunuyor bu konuda. Artık Programın altında İobit Uninstaller programı var aynı şirketin bunla oradan kaldırma işlemi yaptığında detaylı kaldırma yapıyor. İstersen kaldırmadan önce geri yükleme noktası oluşturuyorsun herhangi bir sorunda sistemi geri alabilmek için. Ben yıllardır Pro olarak kullanıyorum.

Default ayarı oluyor mu yoksa manuel ayarlarla daha detaylı oluyor mu hocam temizlik işlemi.
Hocam default bir deneyin, sonra manuel de deneyin ama silmeden önce bir bakın, varsayılan ayarlar genelde iyidir. Daha fazlası bazen sorun çıkartabiliyor, kaş yaparken göz çıkabilir. Sistem zayıflatma kısmında epey bişey siliyor.

Geri
Yukarı