Windows 10'da gereksiz dosyaları veya kaldırılan dosyalardan kalan verileri silme

1xcs

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese iyi sosyaller bilgisayarıma zaman zaman yeni programlar indiriyorum ama bilgisayardan kaldırdığımda bazı dosyalar kalıyor bu programları bilgisayardan kaldırmak için ne tür yollar izliyorsunuz?

Hocam default bir deneyin, sonra manuel de deneyin ama silmeden önce bir bakın, varsayılan ayarlar genelde iyidir. Daha fazlası bazen sorun çıkartabiliyor, kaş yaparken göz çıkabilir. Sistem zayıflatma kısmında epey bir şey siliyor.

Bayağı etkili bir programa benziyor kesinlikle inceleme listeme aldım teşekkür ederim.

CC clenaer dikkatli kullanın sistemi bozabilir registry temizlerken özellikle Advanced System Care faydasiz sistem bozan programlar uninstaller Tools ile kaldirabilirsiniz.

C diskini ve kayıt defterlerine doğrudan müdahale eden bir sistemse bayağı etkili olacak çünkü bilgisayarımda yüz binlerce gereksiz dosyalar kalıntılar mevcud.

Bayağı etkili bir programa benziyor kesinlikle inceleme listeme aldım teşekkür ederim.
Hocam aslında yapılacak ayar çok var mesela ccleaner dizinine winapp2.ini dosyası eklenerek temizlik alanı genişletilebiliyor ama dikkatli olmak lazım risk artıyor, birçok seçenek risklidir. Ben 3-4 ayda bir kullanırım fazlasına gerek yok.

İzin verdiğin şeyleri temizleyebiliyorsun. Seçenekler sunuyor bu konuda. Artık programın altında IObit uninstaller programı var aynı şirketin bununla oradan kaldırma işlemi yaptığında detaylı kaldırma yapıyor. İstersen kaldırmadan önce geri yükleme noktası oluşturuyorsun herhangi bir sorunda sistemi geri alabilmek için. Ben yıllardır Pro olarak kullanıyorum.

Geri yükleme olması güzel bu tür sistemlerde bazen sistem hatası alınabiliyor bu yönden iyi.

Hocam aslında yapılacak ayar çok var mesela CCleaner dizinine winapp2.ini dosyası eklenerek temizlik alanı genişletilebiliyor ama dikkatli olmak lazım risk artıyor, birçok seçenek risklidir. Ben 3-4 ayda bir kullanırım fazlasına gerek yok.

Evet kesinlikle haklısınız ben Windows 7 sistemde kullandım belki işletim sisteminden dolayı da veya kendim sistemimde de sorun olabilir verim alamadığımı düşünüyorum ama uzun vadede risk alıp çoğu şeyi silmek mantıklı olabilir.

Bu programı uzun zamandır kullanıyorum. Tavsiyemdir.

PC'nin açılış ve kapanış hızında belirgin bir artış sağlıyor.

Yukarıda arkadaşlar paylaşmış ilk izlenim olarak iyi bir programa benziyor inceleme sırama aldım.

Evet kesinlikle haklısınız ben Windows 7 sistemde kullandım belki işletim sisteminden dolayı da veya kendim sistemimde de sorun olabilir verim alamadığımı düşünüyorum ama uzun vadede risk alıp çoğu şeyi silmek mantıklı olabilir.

Yukarıda arkadaşlar paylaşmış ilk izlenim olarak iyi bir programa benziyor inceleme sırama aldım.
Hocam önce bir sistemin imajını almakta fayda var. Mesela bazı yazılımlar geride çok fazla dosya bırakıyor ve birkaç yıl format atmadıysanız çok yer açmak mümkün ancak hali hazırda yeni formatlanmış bir sistemde çok bir yer açılamaz.

Hocam önce bir sistemin imajını almakta fayda var. Mesela bazı yazılımlar geride çok fazla dosya bırakıyor ve birkaç yıl format atmadıysanız çok yer açmak mümkün ancak halihazırda yeni formatlanmış bir sistemde çok bir yer açılamaz.

Evet bu imaj yöntemi bayağı mantıklı ve işe yarıyor uzun süredir format atmadığım için kullandığım sistemi farklı bir yere çekemiyorum o yüzden bu programların geride bıraktıkları çok fazla dediğiniz yöntemleri tek tek deneyeceğim.

Evet bu imaj yöntemi bayağı mantıklı ve işe yarıyor uzun süredir format atmadığım için kullandığım sistemi farklı bir yere çekemiyorum o yüzden bu programların geride bıraktıkları çok fazla dediğiniz yöntemleri tek tek deneyeceğim.
Hocam eskiden format at, bir sürü yazılımı yeniden yükle, ayar yap uğraşıyordum.
Acronisle imaj alıyorum, sistemde bir sorun oluca 5 dk geri yüklüyorum. Bazen hiç ummadık bir yazılım geliyor sistemi bozuyor, şuan C sürücüsü kaç gb ise yedek en az yarısı kadar olur.

Geri
Yukarı