Windows 10 Gizlilik Ayarları Geri Bildirim Sıklığı

LeViAcKeRMaN

Megapat
Yer
KaPTaN LeVi
Windows 10 İçin En İyi Gizlilik Ayarları - Technopat

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Siuf\Rules

Bu dizinde yer alan NumberOfSIUFInPeriod değerini 0‘a çevirelim.

Windows Update kısmı da yoktu. Ben de kendim oluşturdum.

Siuf bölümünde Rules yazmıyordu. Ben de kendim ekledim.

Sonra yeniden başlattım ama olmadı. Nerede yanlış yaptım?

1.png
2.png
3.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çoğu kullanıcıda bu şekilde sorun çözülse de nadir durumlarda çözülemediği oluyor. Yapılabilecek bir şey de Windows 10 Pro sürümüne sahipseniz Çalıştır'a gpedit.msc yazıp daha sonra Bilgisayar Yapılandırması - Yönetim Şablonları - Windows Bileşenleri - Veri Koleksiyonu ve Önizleme Sürümleri - Geri bildirim bildirimlerini gösterme ayarına çift tıklayıp Etkinleştir seçeneğini işaretlemek. Kimi kullanıcılar bu yolla sorunu çözmüşler. Alternatif olarak aşağıdaki dizine gidin.

Kod:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\DataCollection

DoNotShowFeedbackNotifications
isminde DWORD 32 Bit değerin oluşturup değer verisini 1 yapın.

Bu şekilde çözülemezse yeni 1803 güncellemesinde bu bug'ın çözülmesini beklemek gerekecek.

Çoğu kullanıcıda bu şekilde sorun çözülse de nadir durumlarda çözülemediği oluyor. Yapılabilecek bir şey de Windows 10 Pro sürümüne sahipseniz Çalıştır'a gpedit.msc yazıp daha sonra Bilgisayar Yapılandırması - Yönetim Şablonları - Windows Bileşenleri - Veri Koleksiyonu ve Önizleme Sürümleri - Geri bildirim bildirimlerini gösterme ayarına çift tıklayıp Etkinleştir seçeneğini işaretlemek. Kimi kullanıcılar bu yolla sorunu çözmüşler. Alternatif olarak aşağıdaki dizine gidin.

Kod:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\DataCollection

DoNotShowFeedbackNotifications isminde DWORD 32 Bit değerin oluşturup değer verisini 1 yapın.

Bu şekilde çözülemezse yeni 1803 güncellemesinde bu bug'ın çözülmesini beklemek gerekecek.

Kendi oluşturduğum klasörleri silmeme gerek var mı?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı