Windows 10 Görev Çubuğu Rengini Özel Renk Ayarlamak

Xurmirac

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600X | RTX 3060Ti
Arkadaşlar "Ayarlar>Kişiselleştir>Renk" bölümünde görev çubuğunun bildirim merkezinin vesaire genel olarak tema rengini değiştirebiliyoruz biliyorsunuz ki. Ancak orada ki renkler dışında bir renk seçme şansımız yok mu ? Koyu bir kırmızı seçmek istiyorum ancak orada istediğim tonda bir kırmızı yok. Gelişmiş renk seçme menüsü yok mudur acaba ?

Çalıştıra (Win + R Kombinasyonu) Control Color yazıp çalıştırın. Çıkan ekrandan ayarlama yapabilirsiniz.
Kişiselleştir bölümünden daha fazla seçenek var ancak çoğunun işlevi yok. Renk karıştırıcısında ki doygunluk gibi özelleştirmeler etki etmiyor.

Az da olsa etkiliyor. Değiştirme yaparken aynı zamanda aynı pencerenin kenarlıklarının ve görev çubuğunun renginin değiştiğini görebiliyorsunuz. Hatta parlaklığı sonlara doğru yaklaştırdığınızda pencerenin sol üstteki isim yazısı siyah hale geliyor.

Bu arada görev çubuğunuz siyahsa tema renginizle eşleştirebilirsiniz.

Son düzenleme:
Ben de microsoft hesabını girdikten sonra nasıl girişteki şifre istemeyi kaldırıcağımı bulamadım. Yardımcı olursan sevinirim.

Ben de microsoft hesabını girdikten sonra nasıl girişteki şifre istemeyi kaldırıcağımı bulamadım. Yardımcı olursan sevinirim.
Çalıştır'a netplwiz yaz. Daha sonra "Kullanıcı bu bilgisayar kullanmak için bir ad ve parola girmelidir." seçeneğinin yanındaki işareti kaldırıp şifreni gir. Tekrar şifre sormayacak.

Az da olsa etkiliyor. Değiştirme yaparken aynı zamanda aynı pencerenin kenarlıklarının ve görev çubuğunun renginin değiştiğini görebiliyorsunuz. Hatta parlaklığı sonlara doğru yaklaştırdığınızda pencerenin sol üstteki isim yazısı siyah hale geliyor.

Bu arada görev çubuğunuz siyahsa tema renginizle eşleştirebilirsiniz.
Şimdi farkettim ancak etkilediği yer benim istediğim yer değil ki :) Üst pencere çubuğununda üstünde bir yeri etkiliyor sadece. Görev çubuğunun etkilendiğini sanmıyorum. Sadece renk değişikliği yaptığımda her yer etkileniyor. Görev çubuğum kırmızı bu arada.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı