Windows 10 "Grafik işlemci seçimini Windows OS yönetmektedir" uyarısı

Çağrı SANSAR

Hectopat
Yer
Tokat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD Ryzen5 5600 - ID-Cooling SE 214-XT
Anakart: Asus TUF Gaming B550-Plus Wi-Fi II
Ram: XPG Spectrix D41 TUF RGB 2x8 3200 MHz
Ssd: WD SN570 Blue 500 GB M.2 - Patriot Burst 480 GB 2.5 SSD
Ekran Kartı: Asus Dual RX 6700XT
Kasa: Asus TUF Gaming GT301
PSU: Asus TUF Gaming 650 Watt 80+ Bronze
Monitör: ASUS VP249QGR 23.8″ 144Hz 1ms Display Port, HDMI FreeSync Full HD IPS
Herkese Selamunaleyküm.

Daha düne kadar hiçbir problem yokken bir anda 'artık grafik işlemci seçimini Windows OS yönetmektedir' hatası almaya başladım. Neredeyse her yolu denedim ama olmadı. Bunun yüzünden oyun oynayamıyorum, var mıdır bunun bir çözümü?

Dosya Ekleri

• IMG_20201224_001101.png
    IMG_20201224_001101.png
    28,3 KB · Görüntüleme: 285
Windows 10 2004 sürümünden itibaren artık NVIDIA Denetim Masası'ndan GPU seçimi yapılmıyor. Windows'a geçti kontrol. Şu an tek tek uygulama olarak seçebiliyoruz. Ancak 21H1 güncellemesiyle birlikte varsayılan GPU seçimi gelecek.

Ayarlar-Sistem-Monitör-Grafik Ayarları yolunu takip ederek ulaşabilirsin.

Grafik ayarları bölümünü yaptım ama maalesef olmadı. Özellikle steam pubg de lobiye zor geliyor, 20 fps de takılıyor.

Windows 10 2004 sürümünden itibaren artık NVIDIA Denetim Masası'ndan GPU seçimi yapılmıyor. Windows'a geçti kontrol. Şu an tek tek uygulama olarak seçebiliyoruz. Ancak 21H1 güncellemesiyle birlikte varsayılan GPU seçimi gelecek.

Ayarlar-Sistem-monitör-Grafik Ayarları yolunu takip ederek ulaşabilirsin.

Yani yine NVIDIA'ya gelecek mi çünkü oyunda az FPS alıyorum ya?

Hayır, Windows ayarlarına gelecekti. Ancak 21H1'de gelmeyecek sanırım. 21H1 küçük güncelleme olarak gelecek. Oyunlarda az FPS almanızın bununla alakalı olduğunu düşünmüyorum.

İşlemciye entegre grafik kartını kullandığını düşünüyorsanız yine Windows ayarlarından NVIDIA GPU'yu seçebilirsiniz.

Sorununuz MUX switch olmaması yüzünden görüntüyü dahili GPU'dan almanız ise bunu RAM'leri çift kanal yaparak veya harici monitöre bağlayarak çözebilirsiniz.

bilgisayarı güncelledim açtım diyoki arık grafik işlemcinizi windows os yönetiyor oyunlarda az FPS lıyom yardım edin lütfen
Artık nvidya olmayacak yani öyle mi diyorsunuz?
Hayır, Windows ayarlarına gelecekti. Ancak 21H1'de gelmeyecek sanırım. 21H1 küçük güncelleme olarak gelecek. Oyunlarda az FPS almanızın bununla alakalı olduğunu düşünmüyorum.

İşlemciye entegre grafik kartını kullandığını düşünüyorsanız yine Windows ayarlarından NVIDIA GPU'yu seçebilirsiniz.

Sorununuz MUX switch olmaması yüzünden görüntüyü dahili GPU'dan almanız ise bunu RAM'leri çift kanal yaparak veya harici monitöre bağlayarak çözebilirsiniz.
artık nvidya olmıcak yani öylemi ?

Son düzenleme:

Sorununuz MUX Switch olmaması yüzünden görüntüyü dahili GPU'dan almanız ise bunu RAM'leri çift kanal yaparak veya harici monitöre bağlayarak çözebilirsiniz.

Şu an aynı sorunu bende yaşıyorum Windows 10 eski sürümüne dönsem Windows OS yönetimi gider mi?

Geri
Yukarı