Windows 10 güncel AMD sürücüsünü eskisi ile değiştiriyor

Administraktör

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarım RX Vega 10 APU'ya sahip. Bu APU 6.20.14046.3 sürümlü sürücü ile çift mause, Windows uygulamalarında takılma, HDMI ile ekran paylaşımı yapılamama gibi kronik sorunlar yaşıyor.
Geçen 1 yıl içinde bu sürücüyü kaç kere güncelledim ben bile bilmiyorum artık. Daha geçen display driver uninstaller ile tüm sürücüleri sildim. Yine durum aynı. Aşağıda durumu daha iyi anlatabilecek ekran görüntüleri koyuyorum.
Benim kurduğum sürüm.

photo5823367765636003431.jpg

Windows'un sürekli kurduğu eski sürüm.

1620670935540.png

Windows'un kurduğu sürüm problemli olmasa bu kadar dert etmeyeceğim. HDMİ portu ile ekran genişletme bile yapılamıyor. Sizce Windows neden 1 yıl öncenin sürücüsünü kuruyor? Sizce bu sorunu nasıl çözebilirim?

Bu arada az önce foruma girdiğimde bildirim geldi. Burada 5 yılı doldurmuşum. Şimdiye kadar burada aldığım yardımın hiçbir hesabı yok. Hepinize çok teşekkürler. :)

Son düzenleme:
Aşağıda anlattığım adımları uygulayın:

DDU'da kaldırma yaparken Windows tarafından tekrar kurulmasını engelleyen bir kutucuk vardı yanlış hatırlamıyorsam, onu seçmediniz mi?

Aşağıda anlattığım adımları uygulayın:
Hocam bu seçeneği 2 ay önce kapattım. Hala da kapalı. Bu seçenek maalesef sorunu çözememişti:(
DDU'da kaldırma yaparken Windows tarafından tekrar kurulmasını engelleyen bir kutucuk vardı yanlış hatırlamıyorsam, onu seçmediniz mi?
Yok hocam dikkat etmedim. Hemen bakıyorum.

Geri
Yukarı