Windows 10 güncelleme hatası

surgeon

Hectopat
Yer
Fethiye/Muğla
Daha fazla  
Meslek
Elektrik Elektronik Mühendisi İnşallah
Merhaba Asus X550JX-XX171D model laptopumda Windows 10 10240 yapısı yüklü Windows updateden kontrol edince güncelleme oldugunu gösteriyor fakat %0'da kalıyor. Bu olmaya başladıktan sonra bilgisayar biraz daha fazla ısınmaya başladı ve fanı devamlı çalışıyor. CPU kullanımına bakınca hizmet ana bilgisayarı yerel sistemin fazla cpu harcadıgını gördüm. Acıklamasındaki bölümde Windows update filan yazıyor güncelleme hatası bunun yüzünden mi acaba? Nasıl çözebilirim?
Ekran Alıntısı.PNG

Windows Update Hatası

Bu yöntemi uygulayın olmazsa verdiğim Windows 10 medya oluşturma aracından yükleme yapmayı deneyin.
Komut satırına services.msc yazıp çalıştırın. Windows Update servisini kapatın. Daha sonra C:\Windows\SoftwareDistribution klasöründe ne varsa silin. Windows Update servisini tekrar çalıştırıp güncelleme kontrolü yapın.

C:\Windows\SoftwareDistribution\download klasörü silinmiyor bu dosya başka bir program tarafından kullanılıyor diyor.

Windows Update servisini kapattınız mı? Yetmemiş olabilir.

Bu komutları çalıştırın.
Kod:
net stop wuauserv
net stop cryptSvc
net stop bits
net stop msiserver
ren C:\Windows\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old
net start wuauserv
net start cryptSvc
net start bits
net start msiserver

C:\Windows\SoftwareDistribution\download klasörünün içindeki dosyanın içi boş ama hala silinmiyor.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    27,3 KB · Görüntüleme: 657
  • 2.PNG
    2.PNG
    12,7 KB · Görüntüleme: 510
  • 3.PNG
    3.PNG
    2,3 KB · Görüntüleme: 492
  • 4.PNG
    4.PNG
    7,5 KB · Görüntüleme: 504
Dosya silindi update yi actım ve güncelleştirmeleri denetle dedim. 5dk dır güncellestirmeler denetleniyor diyor. İnternetim çok yavaş belki ondandır. Yarın tekrar yazarım son durumu. En azından işlemci kullanımı düzeldi. Teşekkürler. :)

Önemli değil ne demek. Güncelleştirme biraz bekletebiliyor.

dism /online /cleanup-image /restorehealth

Komut satırında çalıştırdım. Başarılı oldu. Sonra sfc /scannow bu kodu çalıştırdım. Fakat problemim çözülmedi.
Yine %0 olarak kaldı.

Ardından "Komut satırına services.msc yazıp çalıştırın. Windows Update servisini kapatın. Daha sonra C:\Windows\SoftwareDistribution klasöründe ne varsa silin. Windows Update servisini tekrar çalıştırıp güncelleme kontrolü yapın." bu işlemleri gerçekleştirdim..
Şimdi şöyle bir hata alıyorum ; "Güncelleştirmeleri yüklerken bazı sorunlar oluştu, ancak daha sonra yeniden denenecek. Bunu görmeye devam ederseniz ve bilgi için Web'de arama yapmak ya da destek birimine başvurmak isterseniz bu yardımcı olabilir: (0x8007042c)"

Bir öneriniz var mı acaba ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı