Rehber Windows 10 güncelleme kapatma

Özellikle bugün gelen güncellemeden dolayı (KB3200970) kapatan arkadaşlara ufak bir hatırlatma yapayım: bu güncelleme Windows 10'da yer alan ve Rus hackerların kullandığı bir açığı kapatıyor.

Güncellemeleri kapatmak virüslere davetiye çıkarmaktır. Daha sonra lütfen burada virüs yedim, kredi kartı bilgilerim çalındı, dosyalarım şifrelendi diye ağlamayınız!

Windows sürümünüzün ekran görüntüsünü isteyeceğiz. 14393.447 değilse yardım alamayacaksınız.

Özellikle bugün gelen güncellemeden dolayı (KB3200970) kapatan arkadaşlara ufak bir hatırlatma yapayım: bu güncelleme Windows 10'da yer alan ve Rus hackerların kullandığı bir açığı kapatıyor.

Güncellemeleri kapatmak virüslere davetiye çıkarmaktır. Daha sonra lütfen burada virüs yedim, kredi kartı bilgilerim çalındı, dosyalarım şifrelendi diye ağlamayınız!

Windows sürümünüzün ekran görüntüsünü isteyeceğiz. 14393.447 değilse yardım alamayacaksınız.
Böyle bir sorunun çıkacağını bilmiyordum izninizle konu içerinin tamamen silinip sadece sizden alıntıladığım mesajın kalmasını rica ediyorum(ben düzenleyemiyorum mod düzenlerse sevinirim). Yapmış olanlar eski haline geri getirir veya yapacak olanlar böylelikle yapmamış olur. İyi günler dilerim. LÜTFEN GÜNCELLEMELERİ KAPATMAYINIZ, RECEP ABİMİZİN DEDİĞİ ÜZERE TEHLİKLERE YOL AÇABİLİR.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güncelleştirmeleri açtım.

Özellikle Recep Ağabeyim Rus hackerlar var ya bu Rus hackerlar. :)

Merhabalar

Belirttiğiniz hususun aksini iddia etmek mümkün değil zaten. Daha iki hafta öncesine kadar Google windows 10 da ciddi bir güvenlik açığı tespit etmişti.

Windows güncellemelerini çözümü olmayan bazı durumlarda mecburen kapatmak zorunda kalıyoruz.

Windows 10 1607 sürümüne güncelledikten sonra hoparlör cızırtı sorunu

Sormak istediğim husus ise Linkte belirtilen konu hakkında herhangi bir çözüm yolu olup olmadığıdır. Bu sorundan dolayı 1607 güncellemesini kuramıyorum. Mecburen 1511 sürümünü kullanıyorum ve windows updateyi de mecburen kapatıyorum. Malumunuz güncellemeler açık kaldığında 1607 özellik güncellemesi diğer güncellemelerle beraber inip otomatik kuruluyor.

Diğer husus da Linkte Windows 10 İçin Güncelleme Engelleyici Yayınlandı - Technopat yayınlanan güncelleme ile cızırtı problemine neden olan güncellemeyi gizleyebilir miyim ?

Bende farklı bir çözüm buldum. Alıntıdır.Eki Görüntüle 106106
Teşekkürler.

CT Fletcher' ın dediklerini uygulayabilmek için gpedit.msc yi yeniden yüklememiz gerekiyor. Çünkü maalesef Windows 10 da varsayılan olarak gpedit.msc bulunmuyor . Ayrıca benim bulduğum gpedit.msc maalesef İngilizcedir ayrıca biraz farklı ama adımlar aynı ben gene de anlatacağım. Başlayalım,

1.Add GPEDIT.msc linkindeki dosyayı indiriyoruz ve içindeki setup dosyasını çalıştırıp kuruyoruz.

2.Eğer bilgisayarınız 32 bitse bu adımı atlayın. İlk olarak C:/Windows/Syswow64 konumuna gidiyoruz ve oradaki GroupPolicy, GroupPolicyUsers ve gpedit.msc yi kopyalayıp C:/Windows/System32 konumuna yapıştırıyoruz.

3.Windows + R yaparak Çalıştır'ı açıyoruz ve oraya gpedit.msc yazıp enterlıyoruz.
Not: Bazen açılması uzun sürebilir sadece bekleyiniz.

4.Açılan menüden Administritive Templates e giriyoruz.

5.Oradan Windows components kısmına bir kez tıklayıp yandaki menüden Windows Update'e çift tıklıyoruz.

6.Açılan yerden Configure Automatic Updates kısmına giriyoruz kısmına çift tıklıyoruz.

7.Açılan menüden enabled a tik atıyoruz ve oradan Configure automatic updating in altındaki açılır menüden 2-Notify for download and notify for install seçeneğini seçiyoruz.

8.Uygula' ya tıklayıp tamama tıklıyoruz ve çıkıyoruz. İşlemimiz tamamlanmıştır artık Windows otomatik güncelleme yapmayacaktır. :)

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :)

Yazım hatam varsa affola
Benim win 10 umda vardı zaten. Bence senin win 10 da yüklü değildi.

Windows 10'da Wındows update nasıl manuel yapabılırım? Yardımcı olur musun?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı